Išplėstinė paieška
 
 
 

Dvasinė sveikata

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Dvasinė sveikata ir jos reikšmingumas. Asmenybė ir individualybė. Dvasinę sveikatą tausojantys įpročiai. Išvados.

Ištrauka

Visuomenės sveikatos stiprinimas šiandien tampa prioritetine vertybe, nes augantis skaičius įvairių susirgimų ir sveikatos sutrikimų kelia vis didesnį visuomenės susirūpinimą. Todėl tiek valstybinis sektorius, tiek kiekvienas žmogus yra skatinamas prisidėti prie Lietuvos gyventojų sveikatos gerinimo.
Tačiau reikia pabrėžti ir tai, kad dažniau yra kalbama apie fizinę žmogaus sveikatą, apie susirgimus, kurie sutrikdo žmogaus organizmo sistemų veiklą. Rėčiau kalbama apie žmogaus dvasinę sveikatą, o dažniausiai apie ją visiškai pamirštama. Tuo tarpu dvasinė sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra žmogaus sveikata ir taip pat įtakoja fizinę asmens sveikatą kaip ir kiti veiksniai. Šiandieną ypač aktualu kalbėti apie dvasinę žmogaus sveikatą ir ne tik dėl to, kad tai yra mažai išnagrinėta, išanalizuota tema, bet taip pat ir dėl to, kad mūsų laikai- tai radikalių permainų metas. Spartėjanti urbanizacija, spartus technologijų vystymasis, žmonių mobilumas, nuolatinis stresas ir daugelis šiandieninio gyvenimo apsektų pakeičia daugelį įprastinių, tradicinių gyvenimo sričių. Tie pokyčiai atsiliepia tiek žmogaus socialiniai raidai, tiek žmonių tarpusavio santykiams, tiek kitoms sritims, tarp kurių paminėtina ir dvasinė sveikata. Dvasinė sveikata tampa viena iš labiausiai pažeidžiamų žmogaus sveikatos sričių.
Šio darbo tikslas- aptarti svarbiausius dvasinę sveikatą tausojančius įpročius. Darbo uždaviniai, reikalingi tikslui įgyvendinti:
1. išanalizuoti asmenybės ir individualybės sampratą;
2. išanalizuoti, kuo dvasinė sveikata yra svarbi žmogui;
3. išnagrinėti pagrindinius aspektus, kurie padėtų formuoti tinkamus dvasinę sveikatą tausojančius įpročius.
Šio darbo objektas- dvasinė sveikata. Darbe daugiausia yra remiamasi JAV autorės, metafizikos mokytojos ir lektorės Louise L.Hay pateikta medžiaga, taip pat kitais, literatūros sąraše išvardintais šaltiniais.

Žmogaus dvasinė sveikata yra svarbi žmogaus bendros sveikatos dalis. Tik mažuma žmonių supranta, jog didžiausias turtas yra ne tik fizinė, bet dvasinė sveikata, kurios pagrindas– žmogaus vidinė darna, pasiekiama per dorą gyvenimą ir tikėjimą. Dvasinė sveikata yra tokia svarbi, jog dažniausiai nuo jos priklauso ir fizinė sveikata [5].
Dvasinė sveikata- viena didžiausių ir kartu pažeidžiamiausių vertybių šiuolaikinėje visuomenėje. Tai sudėtinė asmens sveikatos dalis, lemianti žmogaus gebėjimą pažinti pasaulį, bendrauti ir išreikšti savo jausmus. Stiprios dvasios žmonės lengviau negu kiti įveikia stresus, produktyviau dirba ir duoda daugiau naudos visuomenei, o dvasios, psichikos ir nervų ligos trukdo žmogui patirti gyvenimo pilnatvę. Dvasinė sveikata yra mūsų gyvenimo dalis. Dėl įvairių priežasčių kiekvieno iš mūsų dvasinė savijauta gali pablogėti, todėl turime būti tam pasirengę [6]. Tas pasirengimas ir yra mūsų tinkami dvasinę sveikatą tausojantys įpročiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-30
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis18.85 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dvasine sveikata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą