Išplėstinė paieška
 
 
 

Asmenybės tapsmas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Asmenybės apibūdinimas. Asmenybės struktūros supratimas. Asmenybės tapsmas. Asmeninė motyvacinė sfera, jos raida. Asmenybės vystymasis. Kas lemia asmenybės tapsmą? Asmenybės statusas grupėje. Kas skatina asmenybę veikti? Asmenybės tikslai, perspektyvos, aspiracijos. Išvados.

Ištrauka

Nors žmogus yra sudėtingesnis ir mįslingesnis už bet kurį gamybinį procesą, teorinis supratimas apie jį labai menkas. Žmogaus atsakomųjų reakcijų gama žymiai platesnė nei įrengimų. Vienodi mechanizmai vienodomis sąlygomis vienodai reaguoja į konkrečius poveikius, tačiau nėra dviejų žmonių, kurie, atsidūrę vienodose sąlygose, elgtųsi vienodai (nors jų patirtis ir būtų identiška).
Be to, žmogus reaguoja į tokius faktorius, kurie mums nežinomi, todėl jo negalima tiksliai apibūdinti. Lengva patikrinti, kaip dirba mašina, žmogus gi gali nusišypsoti, nors viduje tiesiog "verda" iš pykčio.
Nors psichologija - jauna disciplina, tačiau apie individualų mąstymą ir elgesį spėjo sukaupti nemaža žinių. Ji gali būti naudinga vadovui, kuriam būtina suprasti žmones, su kuriais dirba. Šio darbo tikslas – apžvelgti asmenybės supratimą,susipažinti su kai kuriomis psichologijos mokyklomis, teorijomis, apžvelgti asmenybės vystymąsi.

Kiekvienas turi buitinį asmenybės suvokimą. Buitinės asmenybės charakteristikos:
1) Bendrumas;
2) Nesąmoningumas;
3) Akivaizdumas.
Asmenybės charakteristikos buitinėse sąlygose:
1) Besąlyginis vertingumas "Jis tikra asmenybė";
2) Savarankiškumas – sugeba būti nepriklausomas nuo aplinkos;
3) Originalumas. Asmenybe laikomas asmuo, kuris išsiskiria iš kitų;
4) Priklausomybė nuo vertinimų;
5) Prieštaringumas;
6) Elementarumas.
Individas- atskira būtybė, apribota nuo kitų erdvės ir laiko atžvilgiu, ir kuri skiriasi nuo kitų kokybiniu struktūros ir elgesio skirtumais.
Asmuo – individas, susijęs su visuomene.
Asmenybė – individo savitumas, jo pastovių reikšmingų įgimtų ar įgytų savybių visuma.
Individualybė – individo savybių visuma, apibūdinanti jį kaip nepakartojamą.
Asmenybė įgyja prasmę, kai pripažystama žmogaus laisvė pasaulyje. Žmogus vertinamas kaip atskira, nepakartojama asmenybė. Asmenybė yra atskiras vidinis pasaulis.
Taigi, žmogus yra sudėtinga, gyva sistema, sudaryta iš dugybės somatinių, fiziologinių ir psichinių savybių. Visos tos savybės kiekviename žmoguje sudaro skirtingą visumą, savitai kontaktuojančia su gamtine ir visuomenine aplinka. Žmogus, kaip somatinių, fiziologinių ir psichinių savybių integruota visuma, santykiaujanti su gamtine ir visuomenine aplinka, vadinama asmenybe. Taip suprasdami asmenybę, mes jai priskiriame tokius požymius:
1. Asmenybė, kaip sudėtinga sistema, yra unikali, nepasikartojanti. Ji sudaro kiekvieno žmogaus apibrėžtumą ir skiria jį nuo kitų individų.
2. Asmenybė yra visos žmogaus psichinės veiklos-procesų, būsenų, savybių-integratorius, užtikrinantis žmogaus savo "aš" supratimą, savireguliavimą ir adaptacija prie aplinkos.
3. Asmenybė visada kontaktuoja su kitomis asmenybėmis ir užima tam tikrą padėtį grupėse ir apskritai socialinėje erdvėje.
4. Asmenybė tra kiekvienas žmogus. Kai augantis vaikas pradeda bendrauti su mama ir kitais asmenimis, mes jį vadiname "besiformuojančia asmenybe", alkoholiką laikysime "asmenybe su patologiniais pakitimais" ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-03
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.46 KB
AutoriusLINA
Viso autoriaus darbų43 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes tapsmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą