Išplėstinė paieška
 
 
 

Asmenybės samprata (6)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Asmenybės raida. Asmenybės samprata. Asmenybės teorijos. Asmenybės struktūra. Asmenybės statusas grupėje. Asmenybės kryptingumas ir veiklos motyvai. Kas skatina asmenybę veikti? Asmenybės tikslai, perspektyvos, aspiracijos. Kas skatina asmenybės tapsmą? Išvados.

Ištrauka

Asmenybė – tai žmogus pajėgus save suvokti, sąmojingai veikti, skirti save nuo likusio pasaulio. Žmogus nesustabdomai vystosi, kaip sudėtinga psichinių savybių visuma. Asmenybę formuoja konkrečios gyvenimiškos veiklos sąlygos.
Gyvenimo sąlygos suformuoja nuostatas, o nuostatos – tai psichologinė parengtis valdanti asmenybės elgesį. Jos yra išmoktos, o ne įgimtos, kaip kai kurie klaidingai mano. Nuostatos yra pastovūs dariniai ir jos neturi ryšio su poreikiais.
Asmenybės svarba yra matuojama pagal realias užduotis, kurias asmenybė sugeba išspręsti. Spręsdama įvairias užduotis ir problemas asmenybė auga.
Kuo daugiau žmonių tas užduotis laiko reikšmingomis tuo asmenybė svarbesnė. Asmenybės jėga pasireiškia per kitų žmonių reikšmes. Pagal tai kiek asmenybė gali padėti kitiems žmonėms.
Asmenybė laikomas žmogus sąlygotas visuomenės ir santykių su visuomene. Tie santykiai kryptingi ir juos lemia vertybių sistema, vertybinės orientacijos.

Z. Froidas teigė, kad asmenybės raidą iš esmės apsprendžia vaikystė; Jungas į procesą išnagrinėjo kaip dinaminį, vykstantį visą gyvenimą. Pagal Jungą pagrindinis gyvenimo tikslas – tai visiškai realizuoti savąjį "aš", tapti vientisu, nepakartojamu, unikaliu. Šis procesas vyksta visą žmogaus gyvenimą.
Kalbėdamas apie asmenybės raidą, K. G. Jungas vartojo individuacijos terminą, kuris reiškia atskirų asmenybės dalių diferenciją ir jų maksimalų išaugimą. Jis taip pat pabrėžė, kad turi vykti ir integracijos procesas. Jo nuomone, individuacijos procese vyksta ir sąmonės augimas, ir pasąmonės pilnesnis atsiskleidimas, asmenybė artėja prie savasties ir palaipsniui bręsta.
Pirmoje gyvenimo pusėje, maždaug iki 35-40 metų, žmogus labiau orientuojasi į išorinį pasaulį: įgyja profesiją, kuria šeimą, siekia karjeros, kaupia turtą, tad jam beveik nelieka laiko gilintis į savo vidinį pasaulį. Sulaukus 35-40 metų, daugelis žmonių būna nemažai pasiekęs, tuomet ir iškyla gyvenimo prasmės klausimas. Žmogus vis labiau gilinasi į savo vidinį pasaulį ir susimąsto, kokia visų jo pasiekimų prasmė mirties akivaizdoje.
Bręsdama asmenybė vis labiau tobulina savo pagrindines keturias psichologines funkcijas ir tinkamai jas naudoja, tampa visapusiškesne, palaipsniui atskleidžia savo pasąmonės gelmes ir pajunta vidinį integralumą bei harmoniją ne tik su savimi, bet ir su Visata. Asmenybės brendimas, tai ilgas kelias ir, deja, ne visi jį nukeliauja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-11
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis24.09 KB
AutoriusIlona
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL. Vasilevičius
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes samprata (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L. Vasilevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą