Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Organizacijos kultūros tyrimas

Organizacijos kultūros tyrimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo metodika. Respondentų parinkimas. Tyrimo pravedimas. Duomenų apdorojimas. Organizacijos kultūros charakteristika. Organizacijos kultūros modeliavimas pagal Hofstede kultūros charakteristikas. Organizacijos struktūros ir veiklos pobūdžio pagrindimas. Organizacijos kultūros modelio parinkimas. Organizacijos kultūros funkcionuojantis modelis. Išvados.

Ištrauka

Organizacijos kultūra yra viena iš fundamentaliausių kokybių, sąlygojančių organizacijos elgseną. Ši sąvoka yra skirtingai apibrėžiama įvairių autorių, tačiau dėl daugelio esminių organizacijos kultūros sampratos teiginių dauguma mokslininkų yra vieningi.
Mokslininkai, įvairiai traktuodami ir aiškindami organizacijų kultūrą, yra vieningi, manydami, kad organizacijų kultūra gali turėti lemiamą įtaką jų veiklai bei darbinio gyvenimo kokybei.
Kiekviena organizacija turi savo kultūrą - savąjį, tik jai būdingą rinkinį organizacijos normų, vertybių, įpročių ir tradicijų, pasireiškiančių konkrečiomis, jai būdingomis darbuotojų elgesio formomis.
Kurti organizacijos kultūrą - tai ne tik suprasti šios kultūros pradmenų reikšmę organizacijos veikimui, bet tuo pačiu metu šią kultūrą tikslingai kurti ir nuolat remtis tiek vadovavimo darbuotojams ir jų motyvacijos būdais, tiek ir jų tiksliniu parinkimu.
Organizacijos kultūra priklauso vienam iš pagrindinių, sėkmingą organizacijos veiklą įtakojančių veiksnių.Tam tikros organizacijos kultūros analizė gali padėti geriau suprasti organizacijoje vyraujančių vertybių sistemą, kuria vadovaujasi organizacija siekdama savo tikslų ir spręsdama iškilusias problemas. Norint pasiekti maksimalių organizacijos tikslų, būtina išsiaiškinti vyraujančias organizacijoje kultūrines vertybes, bei suformuoti teisingą organizacijos kultūros tipą bei modelį.
Šio darbo tikslas – suformuoti organizacijos kultūros modelį, jį pagrindžiant organizacijos narių kultūrinėmis nuostatomis.
Darbo objektas – organizacija, kurioje dirba visi apklaustieji asmenys.
Uždaviniai:
• Ištirti 20 darbinio amžiaus žmonių kultūrines nuostatas, taikant Hofstede modelį.
• Modeliuoti konkrečią organizaciją, pasirenkant jos veiklos tipą ir struktūrą.
• Atsižvelgiant į žmonių kultūrines nuostatas, pagrįsti tinkamiausią OK modelį ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-01
DalykasOrganizacinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.44 KB
Autoriusevelina
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kulturos tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą