Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Veiksniai įtakojantys žmonių tarpusavio santykius

Veiksniai įtakojantys žmonių tarpusavio santykius

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Žmonių tarpusavio santykiai. Bendravimo būdai. Kalba – tarpusavio bendravimo priemonė. Kalba ir kalbėjimas. Klausymasis. Žmonių tarpusavio bendravimas. Formalioje aplinkoje. Išvados.

Ištrauka

Kasdien vis labiau atsigręžiame į save, ieškodami sėkmių ir nesėkmių priežasčių, siekdami gyventi santarvėje su savimi ir kitais. Mums atviri plačiausi informacijos aruodai apie žmogaus psichologiją, asmenybės tobulėjimo kelius, elgesio ypatumus, tačiau įgytos žinios vertos tiek, kiek jas pritaikome praktikoje.
Kokybiškai naujus sprendimus žmogaus pažinimo srityje siūlo mokslas socionika- vienas iš jauniausių pasaulio mokslų. Socionika padeda mums geriau suprasti save ir kitus, racionaliau panaudoti stipriąsias žmogaus puses, efektyviai bendrauti, dirbti, valdyti konfliktus, gyventi santarvėje. Socionika plačiąją prasme tai- psichologijos, filosofijos, astrologijos, sociologijos, fizionomikos ir kitų mokslų sankirta. Socionikos pradininku laikomas šveicarų psichologas Karlas Gustavas Jungas (1875-1961). Tiesioginė socionikos kūrėja yra lietuvių mokslininkė ir tyrinėtoja Aušra Augustinavičiūtė. Pasaulyje socionika sėkmingai taikoma daugelyje gyvenimo sričių ir išsikovoja vis tvirtesnes pozicijas.
Bendravimo apibrėžimas.
Bendravimas tai- vieno asmens komunikavimas su kitu. Tai tokia žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu keičiamasi informacija, sukuriamas atitinkamas emocinis tonas ir daroma vienokia ar kitokia įtaka. (Miškinis K. Trenerio etika. – Kaunas, 1998)
Bendravimas apima:
Kalbą (verbalinis bendravimas);
Neverbalinį bendravimą;
Nesąmoningą komunikaciją.
Verbalinės bendravimo formos yra dvi:
1. Informacija perduodama žodžiu.
2. Informacija perduodama raštu.
Žmonės nuolat bendrauja tarpusavyje. Kasdienis bendravimas grindžiamas pirmiausia žmonių tarpusavio santykiais, kurie gali kisti priklausomai nuo vidinių žmogaus savybių bei išorinių aplinkybių. Kasdienis bendravimas vyksta "atviroje" aplinkoje, t.y. nesuvaržytoje laiko ir vietos, į kurią įtraukiama daugybė žmonių. Daugeliu atveju šią aplinką galime keisti.
Dažniausiai kasdieniniame gyvenime pirmenybę teikiame bendravimui žodžiu. Jis mums geriausiai žinomas. Tačiau psichologiniai tyrimai parodė, jog įprasto pokalbio tarp dviejų žmonių metu tik apie trečdalį informacijos perduodame ir priimame žodžiais, o likusią informaciją – kitais būdais. Iš jų svarbiausi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-24
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis18.24 KB
Autoriusmingaile
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLekt. A. Žarienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiksniai itakojantys zmoniu tarpusavio santykius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lekt. A. Žarienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą