Išplėstinė paieška
 
 
 

Tarpusavio santykiai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Bendravimo procesas. Tarpasmeniniai santykiai. Tarpasmeniniai santykiai grupėse. Tarpasmeniniai konfliktai. Konfliktų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Kasdien mus supa aplinkiniai žmonės, su kuriais susiduriame darbe, namuose, gatvėje, viešumoje ar panašiose vietose. Priklausomai nuo buvimo vietos ir situacijos mes bendraujame vieni su kitais ir tai yra įprastas reiškinys. Bendraudami mes susipažįstame, pasikeičiame tam tikra informacija, sužinome daug naujų dalykų ir pan.
1.1. Darbo tikslas
Apžvelgti žmonių tarpusavio santykius.
1.2. Darbo uždaviniai
Atskleisti tarpusavio santykius, įsigilinti į bendravimo svarbą santykiuose.
Įsivaizduokite save vieną namuose. Jūs skaitote knygą, ruošiate pamokas, žiūrite televizorių ar tiesiog svajojate. Pasistenkite kuo tiksliau įsivaizduoti, ką ir kaip jūs veikiate, kaip jaučiatės. O dabar įremkite savo vaizduotę ir leiskite sau pajusti ką reiškia būti be žmonių bent savaitę... Retas kuris ištvertų tokią vienatvę. Manau, kad net didžiausias intravertas bent jau išeitų į gatvę pasivaikščioti, kad pajustų, jog šiame pasaulyje yra ne vienas.
Dabar pabandykite įsivaizduoti, kad kažkas yra su jumis kambaryje arba žiūri į jus pro langą iš kaimyno namo. Pažįstate ar ne šį žmogų, bendraujate su juo ar ne, intuicija iš esmės pasikeičia. Vien tik kito žmogaus buvimas šalia keičia mūsų jausmus ir veiksmus. Mes tada nesame visiškai laisvi ir negalime daryti to, ką norime, mums tampa svarbu , kaip atrodome, mes negalime būti visiškai atsipalaidavę... Jei pradedame bendrauti su kitu žmogumi, keičiamės dar labiau. Tai pati paprasčiausia iliustracija, rodanti, kad kiti žmonės yra svarbus stimulas daugelyje situacijų. Dažnai sakoma, kad žmogus yra socialinis gyvūnas.
Bendravimas yra viena iš svarbiausių psichologijos kategorijų. Žmogus tampa asmenybe tik sąveikaudamas ir bendraudamas su kitais žmonėmis.
Mūsų santykiai net su tais pačiais žmonėmis gali būti skirtingi įvairiose situacijose. Yra skiriami tokie bendravimo lygiai:
faktinis bendravimas, kai nori palaikyti pokalbį kalbama apie orą, madas ar sportą;
instrumentinis bendravimas, kai perduodama informacija arba instrukcijos;
afektinis bendravimas, kai atsiskleidžia daug jausmų ir emocijų.
Žinome, kad yra žmonių, kurie mėgsta ir moka bendrauti. Jiems visiškai nesunku užkalbinti nepažįstamą žmogų, palaikyti pokalbį draugijoje ar tiesiog nuoširdžiai pasišnekėti. Ir priešingai, yra tokių, kuriems bendravimas – nepakeliama našta. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.54 KB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL.Vasilevičius
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarpusavio santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L.Vasilevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą