Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Tarpasmeniniai santykiai. Jų raida

Tarpasmeniniai santykiai. Jų raida

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Tarpasmeniniai santykiai. Jų raida. Įvadas. Tarpasmeniniai santykiai. Tarpasmeninių santykių raida. Atsiskleidimo (atvirumo) reikšmė tarpasmeniniams santykiams. Draugystė ir meilė. Išvados.

Ištrauka

"Bendravimas – tai dviejų arba daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir pateikiami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai." (1. 149 psl.)
Bendraudami su aplinkiniais galime pastebėti, jog kiekvienam yra būdingas tam tikras bendravimo stilius: vieni gali manipuliuoti pašnekovais, panaudoti juos savo tikslais, kiti gali varginti savo tykiu nuolankumu, o bendraujant su trečiu galima pailsėti. Žmogus iš prigimties yra labai sociali būtybė. Net ir ką tik gimusiam kūdikiui jau reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės. Sėkmingas bendravimas - svarbi visaverčio gyvenimo dalis bei teigiamų emocijų šaltinis.
"Bendraudami mes siekiame ne tik trumpalaikio, situacinio kontakto su aplinkiniais, koks jis geras bebūtų. Iš tikro mums labai svarbu užmegzti, kurti ir išlaikyti gerus ilgalaikius santykius su kitais. Dėl to mes nusimename, kai atėję į naują kolektyvą, ilgai negalime susirasti draugų, kai nesiseka sutikti mylimojo ar mylimosios ar pradeda irti santykiai su artimaisiais.
Tinkamas bendravimas padeda išlaikyti ir formuoti gerus tarpasmeninius santykius, tuo tarpu netinkamas gali išardyti tiek dalykinius, tiek artimus ar romantiškus santykius. Kai tik vienas nebeklauso kito, nebebendrauja, neatviri, nebemoka išreikšti jausmų ir poreikių, tarpasmeniniai santykiai pradeda blogėti." (2. 125 psl.)
"Bendraujant perduodamas visuomenės patyrimas jaunajai kartai, vyksta asmenybės socializacija, bendraudami žmonės pažįsta ir praturtina vieni kitus ir siekia laimės. Sėkmingas bendravimas žmogui yra viena svarbiausių vertybių. Bendravimo nesėkmės sukelia vidinius konfliktus, susvetimėjimą, "užteršia" žmonių grupių psichologinį klimatą, mažina darbingumą, žaloja psichinę ir kartu fizinę sveikatą." (6. 88 psl.) Kuo daugiau žmonės turės žinių apie bendravimo reikšmę, dėsningumą, savo ir kitų charakterio ypatybes, pomėgius, požiūrį į gyvenimą, tuo lengviau jiems bus bendrauti.
Tarpasmeniniai santykiai siaurąja prasme – tai žmonių padėtis visuomenėje vienas kito atžvilgiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-25
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.09 KB
AutoriusAurelijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarpasmeniniai santykiai. Ju raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą