Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Tarpasmeninių santykių įvairovė

Tarpasmeninių santykių įvairovė

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Bendrasis tarpasmeninių santykių apibūdinimas. Kaip žmogus pažįsta kitą žmogų? Tarpasmeninių santykių rūšys. Kuo tarpasmeniniai santykiai svarbūs? Su kuo užmezgame tarpasmeninius santykius? Atsiskleidimas ir jo reikšmė tarpasmeniniuose santykiuose. Draugystė. Meilė. Meilės rūšys. Santykių iširimas. Išvados.

Ištrauka

Bendraudami mes siekiame ne tik trumpalaikio, situacinio kontakto su aplinkiniais, koks jis geras bebūtų. Iš tikro mums labai svarbu užmegzti, kurti ir išlaikyti gerus ilgalaikius santykius su kitais. Dėl to mes nusimename, kai, atėję į naują kolektyvą, ilgai negalime susirasti draugų, kai nesiseka sutikti mylimojo ar mylimosios ar pradeda irti santykiai su artimaisiais. Tinkamas bendravimas padeda išlaikyti gerus tarpasmeninius santykius, tuo tarpu netinkamas gali išardyti tiek dalykinius, tiek artimus ar romantiškus santykius. Kai tik vienas nebeklauso kito, nebebendrauja, neatviras, nebemoka išreikšti savo jausmų ir poreikių, tarpasmeniniai santykiai pradeda blogėti. Toliau ir bus pateikta informacija apie tarpasmeninius santykius, kaip mes bendraujame su kitais žmonėmis, kokie veiksniai lemia mūsų patrauklumą kitų atžvilgiu, kas yra draugystė ir meilė ir kas lemia nesėkmingus santykius.
Žmogus nėra abejingas tiems daiktams ir reiškiniams, su kuriais jis susiduria, dėl to, kad vieni jų atitinka žmogaus poreikius, o kiti – ne. Dar labiau žmogus, kaip socialinė būtybė, nėra abejingas kitiems žmonėms. Jau per pirmuosius kontaktus žmonės sukelia vieni kitiems pasigėrėjimą ar pasibjaurėjimą, erotinį potraukį ar atstūmimą, naudingumo ar žalingumo prognozes ir pan. Be galo įvairūs ir sudėtingi žmonių santykiai susiformuoja įvairioje veikloje: kartu mokantis, dirbant, žaidžiant ir kuriant. Šiuos santykius tyrinėja įvairūs mokslai, išskirdami gamybinių, politinių, teisinių, religinių ir kitų santykių pavadinimus. Psichologija tyrinėja tiesioginius tarpasmeninius žmonių santykius, susidarančius grupėse.
Pabandykime apibūdinti, kas yra tarpasmeniniai santykiai. Santykiai – dažnai vartojama, bet sunkiai apibrėžiama sąvoka. Jei laikysim, kad santykiai – tai daiktų padėtis vienas kito atžvilgiu, tai tarpasmeninius santykius galima apibrėžti kaip žmonių padėtį visuomenėje vienas kito atžvilgiu. Bet tai nedaug ką pasako. Kokie požymiai apibūdina tokius santykius?
Pirmiausia, kai kalbam apie tarpasmeninius santykius, tai galvojam apie bendravimą, kuris susieja bendraujančių asmenybes. Jei mes prašom pardavėjos paduoti mums kepaliuką duonos ar aiškiname policininkui, kodėl viršijome greitį,tai nėra tik formalaus bendravimo pavyzdžiai.
Kitas požymis, vertinant tarpasmeninius santykius, yra jų trukmė, o tiksliau, kartu praleistas laikas. Laikas, kurį savo noru skiriate kitam, rodo tų santykių svarbą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-23
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis23.58 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasI. Grinkevičienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasMažeikių studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarpasmeniniu santykiu ivairove [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • I. Grinkevičienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą