Išplėstinė paieška
 
 
 

Bendravimo procesas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo procesas. Bendravimo barjerai. Bendravimo etapai. Pagrindiniai bendravimo principai. Svarbiausi bendravimo būdai. Bendravimo orientacijos. Bendravimo efektyvumo paslaptys. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas yra vienas iš svarbiausių žmogaus poreikių ir viena pagrindinių vertybių. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas, negalima jokia kuriamoji veikla. Bendravimas – plati sąvoka, kurią nelengva apibrėžti. Vienas iš galimų apibrėžimų :
Bendravimas – tai prasminga tarpusavio sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių.
Ši sąveika vyksta tiek kalbantis, tiek be žodžių, sąmoningai ir nesąmoningai. Vienas sąveikos aspektų yra pasikeitimas informacija (komunikacija), kitas aspektas yra tarpasmeniniai santykiai. Tarpusavio santykiai turi įtakos komunikacijos pobūdžiui: su draugais paprastai keičiamasi kitokia informacija ir kitaip, nei su kolegomis, pavaldiniais, vadovais ar klientais. Iš kitos pusės, komunikacijos efektyvumas gali keisti tarpasmeninius santykius viena ar kita linkme.
Egzistuoja žmonių bendravimo įpročių įvairovė. Individualizuojant slaugą, į tai reikia atsižvelgti. Tam tikros informacijos galima gauti situacijos vertinimo metu kaip rėmus naudojant medžiagą, nurodytą pav.1. Stebėdama klientą ir su juo aptardama reikalingas temas, slaugytoja turi turėti galvoje šiuos klausimus:
Kaip pacientas paprastai bendrauja?
Kas turi įtakos paciento gyvybinei veiklai?
Ką pacientas žino apie bendravimą ir kaip jį supranta?
Koks paciento požiūris į bendravimą ?
Ar yra sunkumų, kuriuos pacientas bendraudamas visada patirdavo, kaip jis tos sunkumus įveikdavo?
Kokių bendravimo problemų pacientas šiuo metu turi ar, atrodo, gali turėti?.
Darbo tikslas. Paanalizuoti, kas yra bendravimas, tam, kad sugebėti suprasti ir gauti atsakymus į aukščiau išvardintus klausimus kalbant su pacientu ir jo artimaisiais, stebint jo elgesį ( slaugos aspektu ).
Statuso veiksniai. Jie atsiranda, jei vieno asmens hierarchinis statusas yra aukštesnis nei kito. Keturi riteriai, kurie girdėjo karalių Henriką II sakant "Kas padės man atsikratyti šio įkyraus siautėjančio kunigo?", suvokė tai labiau kaip karaliaus komandą, o ne kaip skundą. Jie nužudė arkivyskupą Tomą Beketą, nes manė tam gavę Henriko II palaiminimą. Šio nesusipratimo pasekmės : riteriai buvo pasmerkti mirti, karalius Henrikas II buvo ištremtas atgailauti į Kanterberį, Tomas Beketas buvo kanonizuotas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis29.69 KB
AutoriusRamūnas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJolanta Toliušienė
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasSlaugos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Jolanta Toliušienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą