Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinio bendravimo ypatumai ir reikšmė žmogui

Neverbalinio bendravimo ypatumai ir reikšmė žmogui

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Tikslai ir uždaviniai. Kas yra bendravimas. Kaip vyksta bendravimo procesas. Neverbalinis bendravimas. Neverbalinio bendravimo ypatybės. Neverbalinio bendravimo funkcijos. Neverbalinio bendravimo pavyzdžiai. Išvados.

Ištrauka

Tikslas:
1. Išsiaiškinti neverbalinio bendravimo ypatumus ir reikšmę žmogui.
Uždaviniai:
1. Bendravimo suvokimas.
2. Kas yra bendravimo procesas.
2. Išsiaiškinti neverbalinio bendravimo ypatumus ir funkcijas.
3. Neverbalio bendravimo svarbumas.
Bendravimo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, jo sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančią aplinką. Bendraudami žmonės ne tik sąveikauja, bet ir pažįsta vienas kitą. Asmuo, bendraujantis su kitu, siekdamas geriau suprasti pašnekovą ir svarstomą problemą, pats atsiveria, net ir rizikuodamas. Tik esant tokiam atsivėrimui, bendravimas turi prasmę.
Bene svarbiausia bendraujant yra nepamiršti, jog bendravimas yra abipusis procesas. Jame privalo dalyvauti abi pusės. Turi būti informacijos pateikėjas ir gavėjas. Jei bent viena iš pusių blogai funkcionuos - bendravimas sutriks. Pastebėta, jog dauguma žmonių, kuriems nesiseka bendrauti, pirmiausia yra prasti klausytojai.
Profesorius Berdvislas atliko tyrimus, siekdamas sužinoti, kokią vietą žmonių bendravime užima neverbalinis bendravimas. Jis nustatė, kad vidutiniškai žmogus kalba žodžiais tik 10-11 minučių per dieną, ir kad kiekvienas sakinys vidutiniškai skamba ne ilgiau kaip 2,5 sekundes. Jis taip pat atskleidė, kad žodinis bendravimas pokalbyje sudaro mažiau nei 35 proc., o daugiau nei 65 proc. informacijos perduodama per neverbalinį bendravimą.
Bendravimas – tikslingas ir dinamiškas procesas, kurio metu keičiamasi informacija, idėjomis, patirtimi, jausmais, nuomonėmis naudojant kokią nors ženklų sistemą. Ši informacija gali būti perduodama kalba (žodiniu bendravimu - verbaliniu), mimika, gestais, netgi aprangos detalėmis (neverbaliniu).
Bendravimas apima ženklus ir kodus. Ženklai yra veiksmai, kurie nurodo į kažką kitą, nei jie yra, t.y. jie yra žyminčios struktūros. Šie ženklai ir kodai yra perduodami ar tampa prieinami kitiems. Taigi bendravimas yra ženklų ar kodų perdavimas ar priėmimas. Bendravimas turi didelį poveikį žmonių socialiniams santykiams.

Komunikacija gali būti verbalinė ir neverbalinė. Verbalinės komunikacijos metu informacija perteikiama žodžiu arba raštu, o neverbalinės gestais, mimika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-23
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis86.12 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbalinio bendravimo ypatumai ir reiksme zmogui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą