Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Nežodinis bendravimas (2)

Nežodinis bendravimas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Asmeninė erdvė. Akių kontaktas. Veido išraiška. Gestai. Kūno kalba. Apranga bei išvaizda. Mūsų turimi daiktai. Prisilietimai. Garsiniai būdai. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Visuomenėje plačiai paplitęs mitas, kad verslas ir etika yra nesuderinami dalykai. Manoma, kad verslininkams terūpi gauti didelius pelnus, gaminant prekes ir teikiant paslaugas, perkant ir parduodant. Todėl verslo žmonės nėra laikomi moraliais, atvirkščiai — amoraliais. Tai nereiškia, kad jie yra nepadorūs. Vadinasi, dalis visuomenės mano, kad moralinės normos yra netinkamos versle. Tačiau šis mitas iš tikrųjų neatitinka realybės. Moralė versle yra labai svarbus dalykas. Verslo etikos tikslas — skatinti verslininką jausti socialinę ir moralinę atsakomybę už priimamų sprendimų pasekmes verslui ir visuomenei.
Bendravimo būdų yra daug ir įvairių. Dažniausiai kasdieniniame gyvenime minėdami bendravimą, turime galvoje visų pirma bendravimą žodžiais. Jis mums geriausiai žinomas. Tačiau tik apie trečdalį informacijos perduodame ir priimame žodžiais, o maždaug du trečdalius – kitais būdais. Šio darbo uždaviniai – aptarti neverbalinius bendravimo būdus, t.y. asmeninės erdvės valdymas, veido išraiška, gestai, kūno kalba, apranga bei išvaizda, mūsų turimi daiktai, prisilietimai, garsiniai būdai. Darbo tikslas – išmokti pažinti kito asmens siunčiamus nežodinius signalus.
Asmeninė erdvė – tai tam tikra nematoma siena aplink mus. Ši erdvė padidėja arba sumažėja priklausomai nuo to, kur ir su kuo mes esame. Amerikiečių antropologas E. T. Holas nustatė, jog žmonės bendraudami naudoja keturias pagrindines erdvės zonas:
1. Intymi zona (nuo 15 iki 46 cm).Ši zona skirta labai artimam bendravimui, susijusiam su meile, globa, apsauga, nuraminimu, pamaloninimu ir pan. Į šią zoną leidžiama patekti tik tiems žmonėms, kurie tikrai yra mums artimi – tėvai, sutuoktiniai, artimi draugai ir giminės. Visų kitų žmonių įsiveržimą vertiname kaip nemandagumo ar agresijos išraišką.
2. Asmeninė zona (nuo 46 cm iki 1,2 m). Tai patogiausias atstumas pokalbiui.
3. Socialinė zona ( nuo 1,2 m iki 3,6 m). Ši zona susidaro tarp žmonių, kurie kartu dirba, dalyvauja viename susirinkime.
4. Visuomeninė zona ( toliau nei 3,6 m). Kontaktai tarp žmonių labai formalūs, beasmeniai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-14
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis150.95 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nezodinis bendravimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą