Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Verbalinė ir neverbalinė kalba

Verbalinė ir neverbalinė kalba

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Verbalinis bendravimas. Neverbalinis bendravimas. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas, tai kiekvienam iš mūsų įprastinė veikla. Norime ar nenorime, mokame ar nemokame, mes nuo pat ryto iki vakaro su kuo nors bendraujame: dalijamės idėjomis, jausmais ir informacija su kitais žmonėmis. Vaikai bendrauja su tėvais, studentai su dėstytojais, socialiniai darbuotojai su klientais ir t.t. Netgi tada, kai šalia nėra nei vieno žmogaus, jaučiame aplinkinių įtaką. Negana to, atsidūrę vienumoje, mes imame bendrauti su... savimi.
Bendravimas – tai daugialypis reiškinys, kurį galima skirti į bendravimą su savimi (intrapersonalis) bei bendravimą su kitais (tarpusavio, tarpasmeninis, interpersonalinis).
Komunikacija – tai keitimasis informacija, naudojant kokią nors ženklų sistemą. Gali būti verbalinė ir neverbalinė komunikacija. Verbalinė komunikacija vyksta tada, kai komunikuojama kalbos simboliais žodžiu ir raštu. Neverbalinė komunikacija vyksta informaciją perduodant vaizdais - gestais, mimika, tam tikrais įvaizdžiais.
Kalbėjimas - tai labiausiai paplitęs bendravimo būdas. Taip pat yra daug kitų būdų: rašymas, rankų ir kūno judesiai, piešimas, dainavimas ir kt.
Šio darbo tikslas – analizuojant literatūrinę medžiagą išanalizuoti verbalinės ir neverbalinės kalbos svarbą individualiame socialiniame darbe.
Verbalinis bendravimas
Pagal bendravimo turinį išskiriami 5 pagrindiniai verbalinio bendravimo būdai:
1) aiškinamasis bendravimas. Šiuo atveju mes pasakome pašnekovui, ką, mūsų manymu, reiškia vienas ar kitas reiškinys, ta ar kita situacija.
2) palaikomojo bendravimo atveju siekiame parodyti aplinkiniams, kad norime jiems gero, stengiamės padėti.
3) tyrinėjamasis bendravimas – tai siekimas gauti daugiau informacijos.
4) suprantamasis bendravimas – tai toks bendravimo būdas, kai stengiamės geriau suprasti, ką kitas žmogus sako ar jaučia.
5)įvertinamasis bendravimas reiškia, jog kalbėdami mes įvertiname kokį nors daiktą ar reiškinį: pasakome, ar jis geras, ar blogas; teisingas ar neteisingas; tinkamas ar netinkamas.
Neverbalinė kalba mūsų bendravime yra ne mažiau reikšmingesnė už verbalinę: ji padeda geriau išreikšti norimas mintis. Neverbalinė kalba padeda tada, kai žodžiai nedaro pakankamo efekto. Neverbalinio bendravimo išraiškos būdai yra šie: atviri veiksmai, paslėpti veiksmai, akių kontaktas, fiziniai duomenys, daiktų įtaka, artumas, balsas, išoriniai garsai, laikas, kvapas, aplinka.
Atviri veiksmai – gestai ir judesiai. Dauguma neverbalinės kalbos veiksmų yra atviri ir lengvai pastebimi. Visi gerai pažįstame gestus ir žinome, kaip turėtume suprasti gestais perduodamą informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-18
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis7.94 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verbaline ir neverbaline kalba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą