Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Nežodinis bendravimas, kūno kalba ir vadovavimas

Nežodinis bendravimas, kūno kalba ir vadovavimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Kas yra nežodinis bendravimas. Kas yra kūno kalba? Intuicija ir nuojauta. Neverbalinių gestų kilmė. Gestų savybės. Vadovavimas. Judesiai ir visuomenėje užimama padėtis. Kūno kalba ir socialinis sluoksnis. Aukštesniosios klasės požymiai. Aukštesnės klasės požymis – mokėjimas aiškiai kalbėti. Atsipalaidavę darome didesnį įspūdį. Vadovo darbo stilius. Išvados.

Ištrauka

Sakoma, kad žodine kalba žmogus naudojasi norėdamas nuslėpti savo mintis. Tačiau tai, ką jis nori nuslėpti kalbėdamas, pasako nežodine ( neverbaline) arba kūno kalba, nes kiekvieną pasakymą lydi nežodiniai signalai. Jie tiesiogiai atspindi žmogaus fiziologines reakcijas, todėl yra greitesni už kalbą Mes kalbame balsu, o bendraujame visu kūnu (K. Abercrombie, 1968).
Nežodinio bendravimo elementų tinkamas naudojimas leistų patobulinti socialinio bendravimo įgūdžius, lavinti gebėjimus tiksliai apibūdinti save, nenaudojant žodžių. Kiekvienam pravartu žinoti:
Apie ką byloja žmogaus jausmų "skelbimų lenta" – veidas
Iš ko galime spręsti apie emocinę įtampą
Kokią informaciją bendravime simbolizuoja rankų padėtys
Ką reiškia įtemptas ar atpalaiduojantis žmogaus kūnas
Ką apie mus informuoja turimi daiktai.
Nežodinis (neverbalinis) bendravimas – tai pats paprasčiausias būdas perduoti pasitenkinimą, nepasitenkinimą, skausmą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui. Prieš išmokdami žodinę kalbą, vaikai geba išreikšti save kūno kalba.
Nežodinis bendravimas arba kūno kalba – tai kūno komunikacijos forma, išreikšta nesąmoningais gestais ir pozomis.
Pastaruoju metu nežodinis bendravimas susilaukė vis didesnio mokslininkų dėmesio visame pasaulyje. Yra keletas priežasčių, skatinančių domėtis nežodinio bendravimo forma. Tyrinėtojų nuomone, tai universalesnė kalba, nes, net nemokėdamas kalbėti, kūno signalų dėka žmogus gebės paaiškinti, kad jis yra alkanas, būdamas bet kuriame pasaulio krašte. Faktas, jog įvairių kultūrų atstovai savo stiprius jausmus išreiškia tokia pačia mimika, rodo, kad nežodinė kalba yra įtikinamesnė. Joje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečioje situacijoje, ir lengviau jas perprasti netgi tuomet, kai kalbantysis nori jas užmaskuoti.
Kūno kalba išreiškiama daugiau nei pasakoma žodžiais, todėl turėtume gerai žinoti jos elementus, nes, būdami svarbūs tiek dalykiniame, tiek ir tarpasmeniniame bendravime, jie gali pasitarnauti bendravimo procesui, o kartais ir atvirkščiai – sumenkinti jį arba įnešti dviprasmiškumą.
Nežodinio bendravimo raidos pradžia – motinos ir pasaulį išvydusio kūdikio sąveika (interakcija). Esama netgi nuomonių, kad kūdikiai, ateidami į pasaulį, jau yra pasiruošę socialinei interakcijai. Maži kūdikiai siunčia nesudėtingus to paties pobūdžio signalus, kaip ir bendraujantys suaugusieji. Tai garsas, judesys, žvilgsnis, šypsena. Šio nežodinio bendravimo elementų visiškai pakanka, kad mama suprastų, ko kūdikis nori.
Žmogaus socialinės raidos procese nežodinio bendravimo repertuaras pasipildo mimika, gestais , kūno laikysena, o taip pat smulkesniais bendravimo akcentais, iš kurių kiekvienas atlieka tam tikrą vaidmenį ir gali paveikti žmonių tarpusavio santykius. Veido išraiška, kūno sudėjimas, fizinis patrauklumas, judesiai bei gestai, netgi įvairūs aksesuarai – aukštakulniai bateliai, kaklaraiščiai, kosmetika, akiniai, skarelės, šukuosena, skrybėlė drauge sudėjus sudaro bendrą žmogaus išvaizdą ir siunčia vienokius ar kitokius signalus į aplinką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-07
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis96.07 KB
Autoriusingrida
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Servutienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nezodinis bendravimas kuno kalba ir vadovavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • V. Servutienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą