Išplėstinė paieška
 
 
 

Kūno kalba

Aprašymas

Komunikacija. Žodžių ir kūno kalbos atitikimas. Regimieji signalai. Pagrindinius jausmus išreiškiančios mimikos požymių schema. Kultūriniai skirtumai. Girdimieji nežodiniai signalai. Taktiliniai bendravimo signalai. Lyčių skirtumai. Lytis ir socialinis elgesys. Savarankiškumas ar tarpusavio priklausomybė. Agresija. Socialinis pirmavimas. Seksualinė iniciatyva.

Ištrauka

Bendraudamas kalbos ir nežodinių signalų pagalba žmogus gali perduoti kitiems žinią apie savo mintis ir jausmus.
Komunikacija - tai keitimosi informacija procesas.
Bendravimo procese dalyvauja mažiausiai du žmonės, kurių vienas yra informacijos siuntėjas (korespondentas), o kitas - gavėjas (recipientas).
Informacijos siuntėjo tikslas - vienokiu ar kitokiu būdu paveikti kitą, todėl jis siunčia tam tikrą informaciją, kurią užkoduoja. Gavėjas, norėdamas suprasti šį pranešimą, turi jį dekoduoti. Paprastai bendravimo proceso dalyviai dažnai keičiasi vaidmenimis: informacijos siuntėjas tampa priėmėju ir atvirkščiai. Taigi bendravimo sėkmė priklauso nuo abiejų pusių.
Siuntėjai gali būti iš karto keli žmonės. Gavėjų irgi gali būti ne vienas, pavyzdžiui, skaitant paskaitą auditorijoje.
Informaciją perduodame rašytine, sakytine kalba ir nežodiniais signalais - gestais, mimika, poza ir kt.
Be kalbos, žmonės bendraudami vartoja ir kitą ženklų sistemą - nežodinius signalus, arba kūno kalbą. Daugelis tyrėjų priėjo vieningos nuomonės, kad verbalinis kanalas (kalba) vartojamas informacijai perduoti, o neverbaliniu kanalu, tai yra kūno kalba, išreiškiami tarpusavio santykiai. Niekinantis žvilgsnis gali būti iškalbingesnis negu pasakyti žodžiai.
Profesoriaus Alberto Mehrabiano pateiktuose duomenyse apie tris pagrindinius informacijos bendraujant šaltinius nurodoma, kad tik 7 procentus informacijos gauname iš kalbos turinio, 38 procentus - iš to, kaip kalbame, tai yra iš balso, garso ypatybių, intonacijos, ir 55 procentus - iš neverbalinės komunikacijos.
Nežodinės priemonės dažniausiai vartojamos nekontroliuojamai, nesąmoningai. S. Freudas aprašo tokį atvejį iš savo klinikinės praktikos. Kartą, kalbėdamas su paciente, kuri norėjo įtikinti psichoterapeutą, jog jos santuoka yra laiminga, jis pastebėjo, kad moteris nesąmoningai tai nusimaudavo, tai vėl užsimaudavo savo vestuvinį žiedą. Psichoanalitikas nenustebo, kai vėliau sužinojo, kad jos santuoka buvo nelaiminga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos konspektas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKonspektai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.73 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno kalba.rtf
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-01-17 IP: 85.206.118.177
    x sako

    neblogas, tik literaturos saraso nera

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą