Išplėstinė paieška
 
 
 

Prievarta prieš vaikus

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Prievarta prieš vaikus. Vaikų patiriamas smurtas ir prievarta: kas, kam ir kaip teiks pagalbą Lietuvoje? Problematika. Vaikai. Kur vaikas gali patirti seksualinę prievartą. Pagalba vaikui, patyrusiam seksualinę prievartą, globos namuose. Pagalbos modelis. Prevencijos priemonės, taikomos globos namuose. Nesėkmės mokykloje arba mokyklos nelankymas. Rūkymas. Narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimas. Nusikalstama veikla. Paauglių nėštumas. Seksualinė prievarta prieš vaikus socialinės rūpybos įstaigose. Pabėgimai iš namų. Prostitucija. ŽIV ir AIDS atvejai. Lytiniu keliu plintančios ligos. Žema savigarba bei depresijos ir savižudybės atvejai. Baimė. Pyktis. Izoliacijos jausmas. Liūdesys. Jausmų sumaištis. Kaltė. Gėda. Kas yra prievarta? Kas prievartauja vaikus? Kokios yra prievartos pasekmės? Ką vaikai turi žinoti apie prievartą ir savo teises. Ką vaikai pasakoja Vaikų linijos konsultantams? Vaikų seksualinės prievartos požymiai. Neseniai atsiradusios sveikatos problemos. Elgesio ir jausmų pokyčiai. Kaip seksualinė prievarta pakenkia vaikui. Ką daryti? Blogo elgesio su vaiku sąvoka. Kaip teisingai elgtis? Jei Jūsų vaikas išdykęs. Prievartos prieš vaikus formos. Apsaugokime savo vaikus nuo smurto ir prievartos. Gatvės vaikai. Vaikai, gyvenantys globos namuose ar kitose institucijose. Rizikos grupės merginos ir moterys.

Ištrauka

Prievartos poveikis vaikui sukelia neabejotinai intensyvesnes, ilgalaikes ir ardančias asmenybę pasekmes. Prievartą vaikystėje patyrę žmonės, ypač prievartauti pačių artimiausių žmonių, visą likusį gyvenimą patiria sunkumų bendraudami su kitais, jiems labai sunku pajusti pasitikėjimą kitu žmogumi, lieka nepasotintas jų globos ir artumo lūkestis. Dažnai tie žmonės menkai suvokia savo vertę, jų vertybių sistema labai iškreipta, jie patys neretai taip pat naudoja prievartą kaip komunikacijos būdą. Tokiems žmonėms kur kas dažniau kyla problemų dėl impulsų kontrolės, todėl jų gyvenimas visuomenėje ir jos priimtų normų laikymasis yra pakrikę. Siekdami artumo, meilės ar globos, jie ima elgtis autodestruktyviai - girtauja, gyvena palaidai, bet kokiomis priemonėmis bando užmegzti asmeninius ryšius, kurių nemoka išsaugoti. Prievartą patyrusiems asmenims neretai jau vaikystėje kyla konfliktų su įstatymais, o represinių priemonių taikymas tokiam elgesiui modifikuoti duoda atvirkščią rezultatą - prievarta suvokiama kaip vienintelis žmonių santykių reguliavimo būdas.
Žinutė iš laikraščio: "Kaune 11-15 metų jaunuoliai jėga į troleibusą įsodino 10 metų mergaitę ir nuvežė prie geležinkelio tilto šalia Nemuno. Ten vaikinai privertė mergaitę gerti alkoholį, po to ją išžagino. Maždaug po šešių valandų nukentėjusioji buvo paleista namo. Policijos pareigūnai teigia, kad mergaitė gyvena tik su tėvu, kuris dukterimi nesirūpina."
Paveldėjome tarnybų sistemą, kurioje tarp vaikų sveikatos ir švietimo įstaigų plytėjo absoliuti tuštuma socialinės pagalbos infrastruktūroje. Lemtingas buvo komunizmo ideologų teiginys, esą socialinės problemos jau išspręstos. Štai kodėl iki šiol neturime socialinę pagalbą vaikams ir šeimoms teikiančių struktūrų (tarnybų) tinklo ir brangiausio šių struktūrų turto - specialistų (visų pirma - socialinių darbuotojų) , kurie turėtų dirbti su prievartos aukomis ir prievartautojais.
Prievarta gimdo prievartą. Prievartos ratas sukasi. Mes privalome neieškodami atpirkimo ožių išvardyti svarbiausiais prievartos ir smurto prielaidas bei priežastis. Visų pirma, tai - skurdas. Skurdas gimdo neviltį, pažeminimą, pyktį, skurde gyvenantys žmonės nebepajėgia mylėti ir gerbti savęs, vadinasi, ir kitų, o tai geriausia terpė prievartai ir smurtui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-25
DalykasSocialinės psichologijos konspektas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKonspektai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis43.98 KB
AutoriusJanina
Viso autoriaus darbų21 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prievarta pries vaikus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą