Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Paauglio asmenybės raida

Paauglio asmenybės raida

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Tipiškos paauglystės amžiaus elgesio reakcijos. Charakterio tipai. Hipertiminis tipas. Epileptoidinis tipas. Isteroidinis tipas. Nepastovus (silpnavališkas) tipas. Cikloidinis tipas. Labilus tipas. Asteninis tipas. Sensityvus tipas. Psichosteninis tipas. Šizoidinis tipas. Konforminis tipas.

Ištrauka

Paauglystė - natūralus ir laipsniškas brendimo bei tapsmo suaugusiu procesas. Iš kūdikystės ir vaikystės atsinešami tam tikri paveldėti ir įgyti asmenybės bruožai, bet būtent paauglystės periodu formuojasi charakteris, socialiniai ryšiai, išryškėja asmenybės polinkiai ir interesai. Žinoti charakterio akcentuacijas bei tinkamai įvertinti jų reikšmę svarbu dėl kelių priežasčių. Dažnai suaugusieji sako, kad negali susitvarkyti su savo vaikais – paaugliais. Kodėl taip yra? Kodėl paaugliai maištauja?
Paauglystė pasižymi ir jai būdingomis elgesio reakcijomis. Kai kurios jų yra iš vaikystės.
Protesto reakcija. Dažniausiai sukeliama atskyrus vaiką nuo motinos, šeimos, įprastos gyvenamosios vietos. Vaikas atsisako kontaktų, žaidimo, maisto. Tokia reakcija būdinga infantiliems paaugliams, kada jie atskiriami nuo namų ar įprastos bendraamžių draugijos.
Opozicijos reakcija. Sukeliama pernelyg dideliais reikalavimais vaikui (gerai mokytis, lankyti įvairius būrelius ir pan.). Dažniausiai ši reakcija pasireiškia, kai sumažėja artimųjų dėmesys, pvz., šeimoje atsiranda patėvis ar pamotė. Vaikas stengiasi susigrąžinti ankstesnį dėmesį; apsimesdamas ligoniu, stengdamasis pakenkti tariamam varžovui. Paauglystėje dažniausiai pasireiškia esant isteroidinės charakterio akcentuacijos tipui. Paauglys prieštaringai elgiasi ne tik namuose, bet ir mokykloje.
Dažnai bėga iš mokyklos, namų, vagiliauja, kartais bando demonstratyviai žudytis. Pabėga netoli nuo namų, eina ten, kur jo gali ieškoti, stengiasi patekti į akis pažįstamiems, demonstratyviai elgtis viešose vietose.Visų šių poelgių tikslas - pabėgti nuo sunkumų arba atkreipti dėmesį.
Imitacijos reakcija. Tai stengimasis mėgdžioti tam tikrą asmenį ar literatūros, kino herojų. Jei vaikystėje dažniausiai mėgdžioja artimuosius, tai paauglystėje - kino herojus, estrados žvaigždes, kai kuriuos bendraamžius. Paprastai mėgdžiojimo objektą paauglys pasirenka ne pats, o veikiamas tos grupės, kuriai priklauso. Pvz., sportuojantis paauglys
mėgdžioja savo trenerį ar žymų sportininką. Elgesio pažeidimų priežastimi imitacijos reakcija gali tapti tuo atveju, kai mėgdžiojamas asocialus asmuo. Imitacijos reakcija dažniausiai būdinga nepastovaus charakterio akcentuacijos tipo paaugliams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-03
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis37.92 KB
AutoriusVIKTORIJA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paauglio asmenybes raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą