Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktai (2)

Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktai (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Šeima. Tyrimo rezultatai. Anketa. Tėvų ir vaikų konfliktai vaiko raidoje. Paauglystė – sunkiausias gyvenimo periodas. Konfliktai ir jų klasifikacija. Tėvų ir vaikų bendravimas. Tyrimo procedūra. Tyrimo metodai. Tyrimo metodika. Tyrimo etapai. Tyrimo instrumentas. Išvados.

Ištrauka

Norint išsamiai išnagrinėti ir išanalizuoti tėvų ir vaikų konfliktus, pirmiausia reikia detaliau panagrinėti šeimos vaidmenį vaiko gyvenime.
Šeima – unikali socialinė institucija. Pradžioje ten gyvena du žmonės. Natūralus ir būtinas reiškinys – naujos gyvybės atsiradimas šeimoje. Naujas žmogus, (individas) tampa tam tikros socialinės grupės nariu. Šis būsimas aktyvus socialinės grupės narys aktyviai ruošiamas įsitvirtinti visuomenėje. Jį ruošia šeima. Šeimos nariai (tėtis ir mama), privalo rūpintis savo vaikais. "Vaikas turi naudotis socialiniu aprūpinimu. Jis turi turėti teisę sveikai augti ir bręsti, todėl ypatinga priežiūra ir apsauga turi būti teikiama ir jam, ir jo motinai (…) Vaikas turi turėti teisę gauti gerą maistą, naudotis gyvenamosiomis patalpomis, pramogomis ir medicininiu aptarnavimu". Būtent tokie principai ir yra išvardinti "Vaiko teisių deklaracijoje" paskelbtoje Generalinės Asamblėjos 1959 m. lapkričio 20 d. Deja, labai dažnai šeima ne tik, kad neišugdo asmenybės, o ją sužlugdo. Tai byloja vos ne kiekvieną dieną pasirodantys pranešimai apie smurtą panaudotą prieš vaikus. Kas sąlygoja tokius tėvų ir vaikų santykius? Tenka grįžti prie darbo pradžioje minėto teiginio "šeima turi sukurti vaiką". Tinkamas auklėjimas šeimoje mūsų visuomenei išugdo dorus ir darbščius piliečius, sąmoningai suvokiančius savo priedermes pasaulyje. Ten jis pats pradės tokį pat gyvenimo procesą: susituoks, augins vaikus, juos auklės, išleis į darželį, mokyklą. Suaugę vaikai atliks tas pačias funkcijas. Šeima visuomet yra socialinio gyvenimo centre ir sieja individą su mokykla, bažnyčia, ekonomika. Šeima perduoda pagrindines normas ir vertybes. Tad ne veltui šeima yra vadinama svarbiausiu statybiniu visuomenės bloku. Sąvoka "šeima" senovėje buvo suprantama skirtingai nei dabar. Šeima privalėjo laikytis senų patriarchalinių tradicijų, moteris turėjo būti vaikų gimdytoja, augintoja .Vyras dirbdavo ūkio ar kitokius darbus. Kaip matome kintant įvairiems gyvenimo procesams tobulėja ir šeima. Šiuolaikinę šeimą jau galime vadinti privačia institucija.
Tyrimo objektas- trisdešimt tėvų, gerai žinančių ir juntančių savo vaikų ( paauglių) nuotaikas ir nesibijančių pasakoti apie savo santykius su vaikais.
Tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kokios aplinkybės ir sąlygos įtakoja vaikų konfliktus su tėvais.
Tyrimo uždaviniai:
1. išanalizuoti mokslinę literatūrą;
2. sukonstruoti tyriminį instrumentą;
3. išsiaiškinti, kokią įtaką daro paauglystės amžiaus tarpsnis vaikų ir tėvų tarpusavio santykiams;
4. remiantis – teorine bei praktine medžiaga pateikti išvadas, pilnai bei išsamiai atsakančias į pagrindinę šio projekto temą; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos namų darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasNamų darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.12 KB
AutoriusDeivydas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas7
Švietimo institucijaAkmenės r. Ventos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ir tevu tarpusavio konfliktai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 8 puslapiai 
  • Akmenės r. Ventos gimnazija / 7 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą