Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktai

Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Prieštaravimai ir konfliktai. Ginčo etika. Kritikos etika. Konfliktų priežastys. Konfliktų sprendimo principai. Konfliktai šeimoje ir jų šalinimas. Testas - koks jūsų konfliktų sprendimo stilius?

Ištrauka

Žmonės nuo senų laikų įžvelgė barnių ir nesantaikos padarinius šeimai. Tai perteikia daugelis patarlių: "Barniuose nudilsi, varguose numirsi", "Namų barniai ir kregždę iš lizdo išvaro" ir kt. Santaika, darna šeimą daro laimingą, o barniai, konfliktai ardo, šeimynykščius daro nelaimingus. Niekas neatlygina lietingų atostogų dienų ir niekas negrąžina sugadintų santuokos dienų. Kiekvienas šeimos konfliktas – tai nemokėjimas gražiai bendrauti, protingai derinti tarpusavio poreikių, skonių, interesų.
Konfliktas ( lot. conflictus-susidūrimas) – priešingų interesų, pažiūrų, siekimų susidūrimas, kivirčas, ginčas, nesutarimas, galintis susikomplikuoti.
Šeimos konfliktai – tai prieštaravimai, kilę tarp jos narių dėl psichinio, fiziologinio ar socialinio, buitinio nesutaikomumo, taip pat dėl veiklos motyvų, tikslų, pažiūrų skirtingumo. Jie paprastai būna susiję su tam tikrų vertybių perkainojimu, būtinumu atsinaujinti. Ne visi prieštaravimai virsta konfliktais. Šeimoje galima ginčytis dėl politikos, madų, tam tikrų reiškinių vertinimo ar kitų dalykų ir gražiai, darniai sugyventi. Paprastai taip elgiasi aukštos bendravimo kultūros, savikritiški nekartojantys padarytų klaidų, susivaldantys, nepernešantys savo blogos nuotaikos iš mokyklos ar darbovietės į šeimą, pakantūs kito nuomonei žmonės.
Prieštaravimai sukelia konfliktus tada, kai paliečia kurio šeimos nario interesus, konkrečią asmenybę. Kadangi konfliktai sukelia stiprias emocijas (nuoskaudą, pyktį, panieką, pasipiktinimą, neapykantą, pagiežą), o jos jaudina žmogų, skatina energingai ginti savo interesus, tai konfliktuojant nesutarimų priežastis dažniausiai užleidžia vietą vien psichologinėms nuostatoms ("Kaip jis drįso?!", "Kodėl pasakė?!", "Kodėl priminė?!", "Jis manęs, matyt, nemyli" ir kt.). Tada nepaprastai sparčiai didėja asmeninis priešiškumas, nes nesutariantys šeimos nariai jau nesistengia suvokti konflikto priežasčių, o bet kokia kaina nori įveikti vienas kitą. Tokie konfliktai, nors ir paprastai išsprendžiami, yra nuostolingi abiem šalims. Net įrodydamas savo teisybę, "nugalėtojas" pralaimi, nes savo "pergale" atstūmė, atitolino pralaimėjusįjį. Be to, šeimos narių vaidai gali peraugti į nuolatinį "namų karą", kai gyvenimas virsta "pragaru": šeimynykščiai gula ir kelia, jausdami pagiežą bei nuoskaudą, vaikai į besivaidijančius tėvus žiūri be deramos pagarbos, tėvai į vaikus – be meilės ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-19
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis35.25 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas7
Švietimo institucijaŠilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ir tevu tarpusavio konfliktai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinė mokykla / 7 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą