Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Paauglių socializacijos ypatumai (2)

Paauglių socializacijos ypatumai (2)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Šeima – socialinė institucija. Bendraamžių įtaka paaugliams. Mokykla – socializacijos institucija. Paauglių papildomas ugdymas. Mikroaplinkos įtaka asmenybės ugdymui ir jos socializavimui. Išvados.

Ištrauka

L.Broom ﴾1992﴿, teigia ,kad socializacijos turinys toks įvairus, kaip ir nepastovus paauglys, tačiau, koks bebūtų įvairus turinys, paauglys privalo perimti pagrindinius socialinio gyvenimo šaltinius, tarp jų kalbą, mokymosi dalykus, įgūdžius, siekius ir vaidmenis.Šie šaltiniai suteikia paaugliui pagrindinę informaciją apie tai, kas jie yra, ko iš jų galima tikėtis, kaip neapvilti visuomenės lūkesčių, kaip elgtis atitinkamo amžiaus ir lyties grupėms, kaip bendrauti tarpusavyje.
Socializacija taip pat parūpina priemones nuo paprasčiausių socialinių reikšmių iki subtiliausių ir rafinuočiausių elgesio taisyklių, kuriomis remdamiesi bendrauja visuomenė.
Pasak J.Vaitkevičiaus ﴾1995﴿, paauglio specializavimas – naujas etapas jo kelyje.Šį etapą lemia paauglio psichologinio vystymosi ypatumas.
Paauglys fiziškai, psichiškai, protiškai labiau išsivystęs, todėl daug giliau suvokia pats save. Atsiranda paauglio nauja padėtis visuomenėje.Šiame amžiaus tarpsnyje vaikas aktyvesnis ne tik šeimos buityje, bet ir klasėje, mokykloje, platesniame aplinkos gyvenime, formuojasi idealai, kyla politinio gyvenimo klausimai, bei lytinio gyvenimo klausimai paauglystėje.Paauglystėje keičiasi žmonių tarpusavio santykių vertinimas, pradeda kritiškai vertinti suaugusiuosius.Jis daugiau bendrauja su bendraamžiais, labiau jais pasitiki, jie geriau supranta vieni kitus.Paauglystėje vyksta vaiko įgytų vertybių pervertinimas, kartais prieštaraujantis suaugusiųjų nuomonei, todėl dažniausiai kyla nesutarimai ir konfliktai tarp paauglių ir tėvų J.Vaitkevičius ﴾1995﴿.
J.Vaitkevičius ﴾1995﴿,savo knygoje teigia, kad paauglystėje formuojasi vaiko asmenybė, jo santykiai su tėvais, suaugusiais, bendraamžiais, vertybės ir idealai, visa tai daugiausiai priklauso nuo jo santykių su tėvais, nuo jų tarpusavio sutarimo, bendravimo ir bendradarbiavimo, kaip tėvai supranta paauglių gausėjančius jų interesus, kiek paauglys įjungimas į šeimos bei visuomeninį gyvenimą.
Pasak G.Kvėskienės ﴾2000﴿, paauglių socializacija – tai nuolatinis jo tobulėjimas sąveikaujant su mikro ir makro aplinka.Paauglys perima socialinį patyrimą, kai yra ugdomas﴾t.y. tada, kai jį tikslingai formuoja kiti žmonės﴿ ir tada, kai jį veikia įvairūs socialiniai veiksniai.Daugiausia socializaciją lemia mokymasis ir auklėjimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-07
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis13.12 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu socializacijos ypatumai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą