Išplėstinė paieška
 
 
 

Asmenybės adaptacija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Polinkiai ir interesai. Mano poreikiai. Kas mane motyvuoja ir dirbti. Charakteris. Temperamentas. Nuostatos. Penki mano teigiami bruožai. Penki mano neigiami bruožai. Aš save myliu nes. Norėčiau savyje tai pakeisti. Išvados.

Ištrauka

Socialinė psichologija - psichologijos šaka, tirianti psichikos reiškinius, atsirandančius žmonėms bendraujant, sąveikaujant įvairiuose žmonių grupėse. Pavadinimas ‘’socialinė psichologija,, yra kilęs iš lotynų ir graikų kalbų žodžių. Lotynų socialis lietuviškai reiškia draugiškas, visuomeninis, graikų psyhe – siela, o logos – žodis, mokslas. Pažodžiui versdami šį tarptautinį pavadinimą gautume ‘ visuomeninį sielamokslį ,,.

Tai mokslas kuris nagrinėja:
• Asmenybės santykius su kitais žmonėmis ir jų grupėmis, bei elgseną įvairiuose grupėse
• Žmonių grupių psichinius reiškinius.

Šiuolaikinė socialinė psichologija tyrinėja įvairių žmonių grupių psichinius reiškinius optimistines ir pesimistines nuotaikas, karingus pakilimus ir panišką baimę, vienodą meno kūrinių vertinimą, tipiškos medžiagos madas, gėrio ir blogio nuostatas, sporto aistruolių entuziasmą ir agresyvumą, r daugybę kitų. Tačiau grupių psichikos reiškiniai nėra priklausomi nuo atskirų individų. Paprasti stebėjimai rodo, kaip skirtingi žmogus elgiasi bendraudamas su savo tėvais,kitaip su savo mylimais ar nekečiamais asmenimis darbovietėje.
Socialinė psichologija labai glaudžiai susijusi su bendrąja psichologija. Pamažu ji išsiskyrė iš bendrosios ir tapo atskira psichologijos mokslo šaka.
Pagrindinis skirtumas tarp bendrosios ir socialinės psichologijos yra tas, jos socialinė psichologija tiria juos psichinius reiškinius, kurie kyla žmonėms bendraujant, ir kurie yra bendri grupės nariams, o bendroji psichologija pirmiausiai domisi atskiro individo psichika, jos atskirais reiškiniais, tų reiškinių dėsningumais, fiziologiniais mechanizmais.

Polinkis – kryptingas vienos ar kitos veiklos pasirinkimas. Polinkiai kyla iš žmogui būdingo noro veikti, tobulinti veiklai būtinus sugebėjimus ir įgūdžius.
Vienas iš polinkių yra savęs išlaikymo polinkis. Šiuo metu ,galima sakyti, kad aš pati save išlaikau, nes šiais metais baigiau mokslus ir iškart pradėjau dirbti pagal specialybę. Gyvenu atskirai nuo tėvų. Dar labai nenoriu atsiriboti nuo tėvų, dar gaunu šiokios tokios paramos ( tėvelis užmoka už mokslus ). Sunku šiais laikais jaunam specialistui susirasti gerą darbą ir dar gerai apmokamą.
Kaip ir kiekvienam žmogui, taip ir man reikia kiekvieną dieną ko nors užkąsti ir numalšinti troškulį. Tai yra reikia maisto ir vandens. Norint išgyventi reikia maitintis, tai yra antras mano polinkis.
Kiekvienas žmogus, taip pat ir aš kovojame dėl geresnio gyvenimo, kovojame už šeimą, kad jai nieko netrūktų ir nieko blogo neatsitiktų. Nėra nė vienos tokios dienos, kad nekovočiau dėl geresnių gyvenimo sąlygų. Tai yra kiekvieną dieną vyksta kova dėl būvio.
Nuo pat mažų dienų aš buvau veikli. Galima, net sakyti, kad šis polinkis pas mane yra gana stiprus. Būdama paauglė ėjau į mezgimo būrelį, taip pat lankiau dailės būrelį, be to mėgau sportuoti. Dabar dirbu ir mokausi. Jei nebūtų veiklos , mano gyvenime, aš būčiau kaip ne sava. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis9.88 KB
Autoriuslinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes adaptacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą