Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Temperamentas. Bendravimo su skirtingų temperamentų žmonėmis ypatumai. Streso įveikimo būdai

Temperamentas. Bendravimo su skirtingų temperamentų žmonėmis ypatumai. Streso įveikimo būdai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Apie temperamentą. Pagrindiniai temperamento tipai. Pabaigai. Praktinė dalis. Įvadas. Kas yra stresas? Streso priežastys. Streso įveikimo būdai.

Ištrauka

Gyvenime sutinkame daug ir įvairių žmonių. Vieni mus erzina, su kitais greitai randame bendrą kalbą, dar kitų tik pamatę nenorime prisileisti. Tai ir parodo, kad visi mes esame skirtingi. Galima sutikti panašių, bet ne tokių pačių tiek išore, tiek vidumi žmonių. Skiriasi ne tik mūsų išvaizda, bet ir požiūriai į daugelį dalykų, elgesys tam tikrose situacijose, supratimas. Daug kas bendravime priklauso nuo charakterio, tačiau nemažas vaidmuo tenka ir mūsų kiekvieno temperamentui.
Šiame darbe norėčiau labiau įsigilinti, kas tai yra temperamentas, kuo jis pasireiškia, kokie jo tipai. O pasirinkau šią temą todėl, kad norėčiau pažinti ne tik kitus, bet ir save. Manau, tai labai svarbu. Galbūt šio darbo pabaigoje galėsiu pasakyti, kuriam temperamento tipui priklausau pats ir tai padės man ateityje šiek tiek pasikeisti.
Temperamentas - įgimtos centrinės nervų sistemos ypatybės, nuo kurių priklauso bendras žmogaus aktyvumas, motorika ir emocingumas.
Bendras žmogaus aktyvumas pasireiškia kaip asmenybės tendencija išreikšti save, aktyviai panaudoti ir keisti aplinką. Šiuo požiūriu vieni žmonės yra inertiški, pasyvūs, stebintys iš šalies (kraštutinis variantas), kiti, pirmųjų priešingybė, - aktyvūs veikėjai, norintys viską patys sužinoti, visur dalyvauti ir ką tik įmanoma pakeisti. Psichologijoje asmenybės aktyvumo šaltiniu laikomi poreikiai.
Motorika – žmogaus judesiai. Ji labai priklauso nuo bendro žmogaus aktyvumo. Pvz., sunku įsivaizduoti, kad lėtas, inertiškas žmogus būtų labai gyvų, energingų judesių. Arba aktyvų žmogų labai ramų ir visada atsipalaidavusį. Tačiau kartais galima ir apsirikti. Pvz., energingas, aktyvus žmogus gali būti išmokęs išoriškai būti ramus ir atsipalaidavęs.
Žmogaus emocingumas priklauso nuo emocinio jautrumo, impulsyvumo ir emocijų nepastovumo. Vieni žmonės labai greitai ir stipriai reaguoja į naujus įspūdžius, tačiau tie įspūdžiai gana greitai išdyla, kiti reaguoja lėčiau, bet įspūdžiai ilgiau išlieka ar nuodugniau apsvarstomi. Tai ir yra emocinis jautrumas. Linkimas greitai veikti, paskatintam tik emocijos, nesusimąstant apie to veiksmo prasmę ir pasekmes, - tai impulsyvumas. Jo lygis priklauso nuo greičio, per kurį emocija tampa veiklos motyvu. Emociniu nepastovumu vadinama lengva emocijų kaita. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-07
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.99 KB
AutoriusSaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. E. Čekuolienė
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Temperamentas. Bendravimo su skirtingu temperamentu zmonemis ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 1 Klasė/kursas
  • lekt. E. Čekuolienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą