Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimas ir asmenybių skirtumai

Bendravimas ir asmenybių skirtumai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išnagrinėti individualius asmenybių skirtumus ir jų įtaką bendravimui. Bendravimas ir jo poreikis. Pagrindiniai individualūs asmenybių skirtumai. Bendravimas ir temperamentas. Ekstravertai ir intravertai. Sunkūs žmonės. Bendravimas ir savigarba. Empatijos reikšmė bendravimui. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame moderniame pasaulyje ypač svarbus mokėjimas tinkamai bendrauti, kuris dažnai lemia žmogaus sėkmę tiek asmeniniame, tiek visuomeniniame gyvenime. Kiekvienas mes esame asmenybė, turinti atskiras savybes, kurias sąlygojo prigimtis, šeima, kultūra, lytis bei kitos priežastys bei aplinkybės. Tačiau gyvendami tarp žmonių, mokydamiesi, kurdami šeimą, esame priversti pažinti vienas kitą, bendrauti ir bendradarbiauti. Jau senovės graikų filosofai Sokratas, Platonas filosofavimo, mokymo ir mokymosi procesui tinkamu laikė dialogo metodą, kuriuo naudodamiesi jie sėkmingai bendravo.
Atviroje visuomenėje žmogus gali save atrasti bei pozityviai išreikšti, o tam reikalingas sugebėjimas bendrauti. Jau nuo vaikystės, o vėliau, ypač mokykloje, mokoma individualius poreikius derinti su kitų žmonių bei grupės interesais. Beveik visa mūsų veikla yra nuolatinis bendravimas, nes visus sieja didesni ar mažesni ryšiai, todėl kiekvienas asmuo turi mokėti bendrauti, dalytis su kitais savo patirtimi, mokytis tolerancijos. (Teresevičienė, Gedvilienė, 2000).
Referato temą "Bendravimas ir individualūs asmenybių skirtumai" pasirinkau dėl to, kad ši problema aktuali nuolat ir visur, mokykloje, darbo kolektyvuose, įvairiose grupėse, visur, kur žmonės gyvena ir veikia. Gyvenimas visuomenėje – tai bendravimas, o tai yra menas ir mokslas, kurį perprasti trokšta dauguma.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti individualius asmenybių skirtumus ir jų įtaką bendravimui. Referato uždaviniai yra studijuojant psichologinę ir pedagoginę literatūrą, išryškinti kas yra bendravimas ir koks jo poreikis žmogui bei paanalizuoti kai kurių išskirtinių asmens savybių poveikį bendravimo procesui.
Bendravimas – tai kiekvienam iš mūsų įprasta, kasdieninė veikla. Žmogus priverstas bendrauti, nes jis gyvena tarp žmonių. Netgi atsidūrę vienatvėje, mes bendraujame su savimi. Tai vadinamas intrapersonalinis bendravimas. O bendravimą su kitais, psichologai vadina interpersonaliniu arba tarpasmeniniu bendravimu ( į kurį įsitraukia ne mažiau kaip du žmonės). Svarbiausi tarpasmeninio bendravimo aspektai yra tarpusavio suvokimas, keitimasis informacija, tarpusavio sąveika ir santykiai. Susitikus dviems asmenims, abi pusės stengiasi įvertinti besiformuojančius santykius, savo požiūrį vienas kito atžvilgiu. Tokie tarpusavio suvokimo procesai leidžia bendraujant numatyti kito elgesį ir planuoti savąjį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-28
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.7 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKontautienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas ir asmenybiu skirtumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kontautienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą