Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Asmenybės tyrimo ir vertinimo metodai (2)

Asmenybės tyrimo ir vertinimo metodai (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Asmenybės samprata. Asmenybės tyrimo stadijos. Eksperimento metodas. Tipiškos eksperimentų planavimo ir atlikimo klaidos. Klinikinio tyrimo metodas. Koreliacinio tyrimo metodas. Anketa. Asmenybės vertinimo metodas. Tiesioginiai vertinimo metodai. Netiesioginiai vertinimo metodai. Išvados.

Ištrauka

Asmenybės psichologija – viena pagrindinių ir kartu viena sudėtingiausių psichologijos tyrimo sričių. Viena pagrindinių, nes būtent šioje psichologojos srityje kuriamos žmogaus elgesio ypatumus aiškinančios teorijos, metodologiškai pagridžiančios kitų psichologijos sričių tyrimus; viena sudėtingiausių - nes ir šiandien, praėjus daugiau kaip šimtmečiui nuo pirmųjų asmenybės teorijų pasirodymo, esame priversti konstatuoti, kad iki šiol asmenybės tyrėjams taip ir nepavyko sukurti tos vienintelės teorijos, leisiančios iš vienodų teorinių pozicijų visapusiškai paaiškinti įvairius žmogaus elgesio aspektus. D.C. Funder (2001) teigimu, šiuo metu dėl savo išskirtinės pozicijos asmenybės psichologijos tyrimų lauke kaunasi keturios klasikinės paradigmos – psichoanalizė, biheviorizmas, bruožū teorija ir humanistinė psichologija – bei trys naujosios – socialinė kognityvinė, biologinė bei evoliucinė paradigmos. R.R.McCrae (2005) atkreipia dėmesį, kad tyrėjai taiko skirtingus metodus, strategijas, tačiau dažniausiai gauna panašius rezultatus. Nustatyta, kad savistaba pagrįsti duomenys ir duomenys gauti iš kitų gerai asmenį pažįstančių žmonių, yra labai panašūs. Be to, skirtingi vertintojai, pavyzdžiui, sutuoktinis ir draugai – mano panašiai (Soldz, Vaillant, 1999).
Psichologijos mokslas, tiriantis psichinius reiškinius, jų limę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus, naudojasi įvairiomis mokslinių tyrimų strategijomis ir metodais. Galima išskirti mokslinius psichologinius tyrimus ir psichodiagnostiką.
Psichologijoje susiformavo trys pagrindinės mokslinio tyrimo strategijos: aprašomoji (arba stebėjimo) strategija, eksperimentinė strategija ir koreliaciniai tyrimai. Svarbiausi psichologijos metodai (staebėjimas ir koreliacinis tyrimas) ir pagalbiniai metodai (anketavimas, interviu, testai) naudojami praktiškai visuose psichologijos mokslo šakose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-23
DalykasAsmenybės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.56 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBakševičius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes tyrimo ir vertinimo metodai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Bakševičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą