Išplėstinė paieška
 
 
 

Intelektas ir IQ testai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Intelektą aiškinančios teorijos. IQ testai. Išvados.

Ištrauka

Psichologijos mokslas neturi vieno intelekto apibrėžimo. Paanalizavus psichologinę literatūrą, galima rasti pačių įvairiausių intelekto sampratų – nuo sudėtingų, ilgų aprašymų iki elementariausio apibrėžimo, pvz., "intelektas yra tai ką galima matuoti intelekto testais".
Sąmonė įgalina žmogų atlikti veiklą dviem lygiais: mintyse ir praktiškai. Pirmuoju atveju žmogus, žinodamas savo poreikius ir remdamasis savo mąstymu bei vaizduote, užsibrėžia tikslus tiems poreikiams patenkinti, numato priemones tiems tikslams pasiekti, atitinkamai (dažnai netgi idealiai) suplanuoja savo veiklą. O praktiškai veikdamas žmogus vykdo iš anksto numatytą veiksmų programą. Savo veikloje žmogus įvairius daiktus ir reiškinius vertina tiek, kiek jie padeda ar trukdo siekti tikslo. Jis numato būdus kliūtims įveikti ar jų išvengti, pasinaudoja įvairių situacijų teikiamomis galimybėmis, derina savo veiksmus, pastangas. Žmogui yra būdinga siekti spręsti iškilusias problemas bei veržtis į sėkmę, kad šios pastangos būtų vaisingos, reikia žinių ir pratimų sugebėjimų. Pirmoji sąlyga aiški: kuo daugiau mokaisi ir įsidėmi, tuo daugiau išmanai. Kitaip yra su intelektu plačiąja prasme. Tai diskutuotina tema, nors daugelis mokslininkų sutinka, kad paveldėjimas (genetika) šioje srityje turi lemiamą reikšmę, kad išvengtume neaiškumų. Žodį intelektas derėtų vartoti įgimto protinio pajėgumo prasme.
Intelekto sąvokos gimimą lėmė žmogaus savimonės susiformavimas, savęs išskyrimas iš kitų gyvų būtybių, savo ypatingumo suvokimas. Jau antikos mąstytojai intelektu laikė tai, kas skiria žmogaus sielą nuo gyvūno, o tiksliau žmogaus sielos sugebėjimą pažinti daiktų esmę, mąstyti, sąmoningai kurti.
Mokslas, tiriantis įgimto intelekto matavimo galimybes, vadinamas psichometrija. Ji daugiausia remiasi intelekto koeficiento IK testais. Tokie testai padeda įvertinti asmens protinius sugebėjimus.
Daugiausia yra apibrėžimų, kuriuose intelektas traktuojamas kaip tam tikras sugebėjimas sėkmingai ir greitai išspręsti problemas. Labiau skiriasi tik pačių problemų traktavimas: ar tai yra abstrakčios problemos, t.y mąstymo uždaviniai, ar čia galima priskirti ir kasdieninio gyvenimo konkrečias problemas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-30
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis40.29 KB
AutoriusLaimikis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL. Gerulskienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektas ir IQ testai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L. Gerulskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą