Išplėstinė paieška
 
 
 

Intelektas ir gabumai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Intelektas. Intelektas ir gabumai. Gabumus ir intelektą nustatantys testai. Gabumų ir pasiekimų testai. Intelekto matavimas ir vertinimas. Intelekto koeficientas IQ. Santykis tarp intelekto ir sugebėjimų. Išvada.

Ištrauka

Protiniai sugebėjimai – tai, būtent, toji sritis, kurioje daugelis nori išsiskirti. Kiekvienas žmogus nori būti protingas, o kai kurie nori būti netgi protingesniais už kitus. Kiekvienam žmogui būdingi tam tikri bendrieji protiniai gebėjimai. Nors sugebėjimų problema žmonėms visuomet aktuali, tačiau ji ypač parūpsta, kai norime gauti profesionalų, gerai apmokamą darbą. Kuo dažniausiai giriasi tėvai? Savo protingais vaikais, pradedant nuo pirmojo judesio, nuo pirmojo ištarto žodžio, nuo pirmos sėkmingai baigtos klasės. Ir tai visa gyvenimą vis ieškome sugebėjimų patys savyje, savo vaikuose, mokytojuose, politikuose, valstybės vadovuose ir t.t. Intelektą bando nustatyti įvairiausiais intelekto testais tokiais kaip IQ ir kitais. Gebėjimams nustatyti taip pat jau nuo seniausių laikų daugybė garsių mokslininkų – psichologų galvoja įvairiausius testus. Tačiau intelekto ugdymui turi įtakos daugiau ar mažiau visi žmogaus sugebėjimai, tačiau matuojami ir vertinami tik protiniai sugebėjimai. Galime sakyti jog sugebėjimai yra intelekto sudėtinės dalys.
Beveik visi intelekto žinovai sutaria, kad intelektas – tai ne koks "daiktas" ar "dalykas". Intelektas yra sąvoka turinti paaiškinti , kodėl vieni žmonės geriau už kitus atlieka užduotis. Robertas Sternbergas ir Williama Salteris vadovėlyje apie žmogaus intelektą rašo, kad dauguma specialistų intelektu laiko žmogaus gebėjimą "tikslingai ir adaptyviai elgtis". Yra toks požiūris, jog intelektinė elgsena kinta atsižvelgiant į situaciją. Binet ir vėlesniems intelekto vertintojams intelektas reiškė sėkmingą vaikų prisitaikymą prie mokymo reikalavimų. Vadybininkui arba prekeiviui, gyvenančiam mūsų visuomenėje, tai gali reikšti socialinius įgūdžius.
Tie kurie laikosi požiūrio, jog intelektas yra sėkmingas prisitaikymas prie aplinkos, skeptiškai vertina "su kultūra nesusijusių" intelekto testų, kurių neveikia asmens kultūra galimybę, jų nuomone, tie, kurie viliasi, kad toks testas yra įmanomas, nepajėgia suprasti, kad "intelektas" yra bet kokie sugebėjimai, kurie jūsų kultūroje laikomi svarbiausiais. Kiti teigia, kad intelektas - tai gebėjimas išspręsti sudėtingas problemas, keičiantis aplinkai ir reikalavimams. įtempto darbo ir valios pastangų. Taip pat intelektas nepriklauso nuo žmogaus lyties. Jam turi įtakos aplinka, švietimas ir auklėjimas. Intelektiniai sugebėjimai priklauso nuo žmogaus mokymosi, įtempto darbo ir valios pastangų. Žinoma ir tai jog intelektą reikia skatinti, lavinti, ir kad jis kinta. Jo kitimui įtakos turi asmens amžiaus progresas bei mokymosi pastangos. Taip pat įtakos intelekto formavimuisi turi ir charakterio bruožai darbštumas, kantrybė, ištvermė. Intelektas reikalingas racionaliam mąstymui, tikslingai veiklai, efektyviems santykiams su aplinka. Be veiklos ir mokymosi neįmanomas sugebėjimų lavėjimas, kartais su sugebėjimais formuojasi egoizmas, individualizmas ir išpuikimas, tai priklauso nuo įdiegto auklėjimo, kultūros sampratos, supančios aplinkos,bei paveldėjimo. Ankščiau intelektas buvo laikomas gabumu, dabar jį vadina mąstymu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-14
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.73 KB
Autoriusdeimantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasF. Motiejūnas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektas ir gabumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • F. Motiejūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą