Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinis bendravimas – viena svarbiausių komunikacijos priemonių

Neverbalinis bendravimas – viena svarbiausių komunikacijos priemonių

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Dalykinės komunikacijos referatas. Įvadas. Nežodinis bendravimas. Neverbalikos sudėtingumas. Neverbalinių pranešimų reikšmės kontekstiškumas. Neverbalinių pranešimų kompleksiškumas ir tarpusavio sąsaja. Neverbalinių pranešimų pastebėjimo sunkumai. Individualūs skirtumai. Kultūriniai skirtumai. Kartojimas. Pakeitimas. Papildymas ir pabrėžimas. Kontroliavimas. Prieštaravimas. Kinezė. Balsas. Mimika. Veido išraiška. Žvilgsnis. Gestai. Poza. Kūno judėjimas. Prisilietimas. Erdvė, laikas ir tyla. Išvados.

Ištrauka

Bendraudami didesnę informacijos dalį perteikiame ne žodžiais, o kūno kalba ir savo balso savybėmis. Žinoma, mus supa milijonai vaizdų, garsų ir pojūčių. Viso to srauto neįmanoma suvokti, perdirbti ir įsiminti. O mūsų pašnekovas dar kreipia dėmesį ne į tai, kas sakoma, o į tai, kaip tai sakoma. Komunikacijos procesas yra nenutrūkstamas, o kiekvienas žmogus tuo pačiu metu yra ir informacijos perdavėlis, ir priėmėjas. Kad ir ką darytume, mes siunčiame pranešimus, kurie suteikia informacijos apie mus, ir kartu gauname daugybę pranešimų iš aplinkos. Tokį tarpasmeninės komunikacijos nenutrūkstamumą iš dalies lemia neverbalinė komunikacija.
Bendraudami priimame sprendimus, pagrįstus informacija, gauta stebint neverbalinį elgesį. Šiuo atveju iš judesių mes bandome suprasti apie pašnekovo būseną, suvokti ketinimus ir mums pateikiamus argumentus. Neverbalinio pranešimo dekodavimas ir supratimas ypatingas tuo, kad gautos informacijos apdorojimas vyksta identifikacijos principu, t.y. mes patys bandome save pamatyti analogiškoje situacijoje. Taigi gebėjimas adekvačiai suprasti neverbalinius pranešimus priklauso nuo individualios patirties.
Istoriškai neverbalinė kalba yra pirmesnė nei verbalinė. Ji buvo komunikacijos priemonė dar gerokai prieš pradedant žmonėms kalbėti. Kaip žinome, verbalinė kalba iš visos gyvosios gamtos būdinga tik žmogui. Vystydamasis ir tobulėdamas žmogus sukūrė ir kokybiškai naują, palyginti su kitomis gyvomis būtybėmis, kodavimo sistemą – verbalinę kalbą, leidžiančią keistis sudėtingais pranešimais. Tačiau, kad ir kaip būtų keista, ji visiškai nepakeitė istoriškai pirmesnės (ir ribotesnės) neverbalinės kalbos. Negana to, verbalinė ir neverbalinė kalbos yra neatsiejamos. Iš pirmo žvilgsnio atrodanti labai paprasta ir lengvai aprašoma bei suprantama neverbalika yra kur kas sudėtinges

Mūsų darbo tikslas – paaiškinti kas yra neverbalinis bendravimas, ir kuo jis ypatingas mūsų gyvenime.

Uždaviniai:
1. Apibrėžti kas yra nežodinis bendravimas.
2. Trumpai supažindinti su nežodinio bendravimo raidos pradžia.
3. Supažindinti su neverbalikos sudėtingumo priežastimis.
4. Apžvelgti neverbalinius kodus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-15
DalykasSocialinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis337.3 KB
Autoriusvitalija
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. N.Bankauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbalinis bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. dr. N.Bankauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą