Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinio bendravimo ypatumai

Neverbalinio bendravimo ypatumai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Neverbalinės bendravimo priemonės. Neverbalinio elgesio funkcijos. Veido išraiška. Veido išraiška kitose kultūrose. Vizualinis kontaktas. A. Pizz išskirti keturi žvilgsnių tipai. Vizualinis kontaktas kitose kultūrose. Poza. Poza kitose kultūrose. Prisilietimas. Prisilietimas kitose kultūrose. Tarpasmeninė erdvė. Erdvės zona kitose kultūrose. Gestai. Gestai kitose kultūrose. Dviprasmiški gestai. Kūno sudėjimas. Išvados. Tikslas. Uždaviniai.

Ištrauka

Dažnai sakoma , kad skaitant reikia mokėti skaityti tarp eilučių . Taip ir klausant. Vadovui reikia mokėti suprasti neverbalinio (be žodžio) bendravimo kalbą. Tai tokia
saviraiškos forma , kuri pagrysta ne žodžiais , o kitais minties simboliais.
Dažnai žmonės bendravimą tapatina su kalbėjimu,tai yra su verbaliniu bendravimu . Tačiau profesorius R.L. Birdwhistell nustatė, jog "vidutinis pilietis" žodžiais kalba tik 10-15 min. per dieną, o kiekvienas sakinys skamba tik kelias sekundes.
A. Mehrabian ir kt. tyrimais nustatė jog, tik 20-40 proc. informacijos perduodama verbaliniu būdu , o neverbalinėms bendravimo priemonėms – nuo 60 iki 80 proc. .Kalbėdamiesi su nauju pažįstamu , šnekame patys, klausomės jo žodžių ir naudojamės archaiškomis bendravimo priemonėmis : gestais , mimika , kūno judesiais ir dažniausiai nesąmoningai " skaitome" tokius pat pašnekovo signalus.
Sakoma, kad žodine kalba žmogus naudojasi norėdamas nuslėpti savo mintis. Tačiau tai, ką jis nori nuslėpti kalbėdamas , pasako nežodine (neverbaline ) arba kūno kalba, nes kiekvieną pasakymą lydi nežodiniai signalai. Jie tiesiogiai atspindi žmogaus fiziologines reakcijas , todėl yra greitesni už kalbą. "Mes kalbame balsu, tačiau bendraujame visu kūnu." ( K. Abercrombie, 1968).
Pastaruoju metu nežodinis bendravimas susilaukė vis didesnio mokslininkų dėmesio visame pasaulyje . Yra keletas priežasčių , skatinančių domėtis nežodinio bendravimo forma. Tyrinėtojų nuomone, tai universalesnė kalba, nes, net nemokėdamas kalbėti , kūno signalų dėka žmogus gebės paaiškinti , kad jis yra alkanas, būdamas bet kuriame pasaulio krašte. Faktas , jog įvairių kultūrų atstovai savo stiprius jausmus išreiškia tokia pačia mimika, rodo, kad nežodinė kalba yra įtikinamesnė.
Šiame darbe bus nagrinėjami įvairūs neverbalinės kalbos elementai , bei jų dinamika pas mus ir įvairiose kitose kultūrose. Tai kas pas mus reiškia viena, kitur gali reikšti kitą. Tai suteikia šiam darbui tam tikrų spalvų ir įvairovės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis31.45 KB
AutoriusGita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbalinio bendravimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 5 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą