Išplėstinė paieška
 
 
 

Kūno kalba (6)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Be bendravimo – nė žingsnio. Kūno kalba (neverbalinis bendravimas). Kūno kalba – kas tai. Neverbalinis bendravimas. Neverbalinių gestų kilmė. Gestų savybės. Neverbalinis elgesys. Rankų gestai. Išvados.

Ištrauka

Pasirinkau temą "Kūno kalba", nes man ji pasirodė įdomi. Kadangi ši tema yra labai plati, tad aptarsiu tik vieną jos sritį, o būtent – rankų gestus. Mano esė tikslas – informuoti apie kūno kalbą, apie neverbalinį bendravimą, su kuriuo mes susiduriame kiekvieną dieną; neįmanoma įsivaizduoti nė vienos gyvenimo situacijos be kūno kalbos, be tam tikrų rankų gestų. Bet, ne visi žinome ką reiškia vienas, ar kitas rankų gestas, o tai – problema, nes, didžiąją informacijos dalį perteikia būtent judesiai. Rašydama esė pasirinkau problematinį metodą, nes, mano manymu, jis labiausiai tinka esė rašymui.
Rėmiausi įvairiais šaltiniais – knygomis, internetu, bei enciklopedijomis, bet labiausiai padėjo internetas, nes medžiaga, kuri pateikta knygose, buvo panaši viena į kitą. Enciklopedijose radau sąvokų apibrėžimus, kurie bus išdėstyti mano esė pradžioje.
Esė sudaro 4 dalys, tai: 1. Be bendravimo – nė žingsnio; 2. Kūno kalba (neverbalinis bendravimas), kurioje pateiksiu "kalbos" apibrėžimą ir plačiai aptarsiu neverbalinį bendravimą; 3. Neverbalinių gestų kilmė; 4. Gestų savybės; šitoje dalyje aptarsiu neverbalinį elgesį ir rankų gestus.
Kasdieniniame gyvenime mes dalijamės idėjomis, jausmais ir informacija su kitais žmonėmis. Tai yra bendravimas. Kalbėjimas – tai labiausiai paplitęs bendravimo būdas. Taip pat yra daug kitų būdų: rašymas, rankų ir kūno judesiai, piešimas, dainavimas ir kt.
Bendravimas – tai abipusis procesas. Čia privalo dalyvauti abi šalys. Abiem šalims bendravimo procese tenka vienoda atsakomybė; jei viena iš šalių blogai funkcionuos, tai bendravimas sutriks.
Komunikacija – tai informacijos perdavimo ir priėmimo tarp individų procesas. Jis labai svarbus bendruomenės elgsenai, kadangi šiuo procesu realizuojami žmogiškieji santykiai. Komunikacijos procesas vyksta šia grandine: mintyse suformuluojama idėja, užkoduojama, perduodama, priimama, iškoduojama (suprantant jos prasmę) ir naudojama. Efektyvi komunikacija vyks tada, kai žmogus, priimantis informaciją, ją priima tokią, kokia ji buvo perduota, tai yra neiškraipytą.
Gali būti verbalinė ir neverbalinė komunikacija. Verbalinė komunikacija vyksta tada, kai komunikuojama kalbos simboliais žodžiu ir raštu. Neverbalinė komunikacija vyksta informaciją perduodant vaizdais – gestais, mimika, tam tikrais įvaizdžiais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-02
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis116.01 KB
AutoriusSvetlana
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. Laima Girdenienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno kalba (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. Laima Girdenienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą