Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Kalba, kūno kalba ir emocijos

Kalba, kūno kalba ir emocijos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Kalba ir jos reikšmė. Kalbos funkcijos. Kūno kalba ir sėkmė. Kas yra sėkmė? Tyrimas. Apklausa. Ką kūno kalba gali be žodinės kalbos? Tyrimas. Kūno kalba — universali kalba. Kaip žmonės reaguoja į nemalonius ar džiaugsmingus dalykus? Gestai ir savitvarda. Daromą poveikį sustiprinkime kūno kalba. Kūno kalba ir jausmai. Jausmai tampa pastebimi. Nuo kultūros priklausantys prieštaravimai. Nesąmoningai siunčiami signalai. Pagrindiniai kūno kalbos tipai. Kūno kalba būdinga skirtingais pojūčių kanalais besinaudojantiems žmonėms. Erotika ir seksualumas. Pirmasis pokalbis — kūno kalba. Žvilgsnių kontaktas. Kūnų kontakto užsimezgimas. Vyro ir moters kūno kalba. Kaip išmokti įkūnijančios kalbos. Bendravimas tik elektroniniu paštu žlugdo santykius. Išvados.

Ištrauka

Tyrimo objektas — kalba, kūno kalba ir emocijos.
Tyrimo tikslas — įrodyti, jog kalba yra neatsiejama nuo kūno kalbos bei emocijų.
Uždaviniai tikslui pasiekti: studentų apklausa, sėkmės reikšmės kūno kalbai palyginimas, teiginio "kūno kalba — universali kalba" pagrindimas, kūno kalba pasako daugiau nei žodžiai — kūnų kontaktų užsimezgimo fazių raida..
"Laimingi žmonės šypsosi — tai dėsnis", — teigia telefono ryšio Omnitel reklaminis šūkis.
Ar galime pagrįstai teigti, jog ši reklama nėra viena tų propagandų, skelbiančių, jog išreklamuotasis produktas yra pats geriausias, ar turime pagrindo manyti, kad šis reklaminis šūkis sako tiesą?
Ar laimingi žmonės iš tiesų šypsosi? Ką jie galvoja? Ar visi žmonės atskleidžia savo mintis? O galbūt jų nuslėpti neįmanoma?
Šiuo savo darbu atsakysiu į daugelį klausimų, kurie leis atkreipti dėmesį į, atrodo, tokius nereikšmingus dalykus kaip sėdėjimo poza, eisena ir įtikins, kokie kartais gali būti svarbūs iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi dalykai, pavyzdžiui, ar žinote, kad žmogaus balsas skamba skirtingai, kalbant su šypsena veide ir nesišypsant? (Jei netikite, pamėginkite).
Kalba yra pagrindinis bendravimo ir tarpusavio susižinojimo įrankis, ji yra ir svarbiausia minčių reiškimo priemonė. Apskritai nėra tokios žmogaus gyvenimo ir veiklos srities, kur nebūtų reikalinga kalba. Todėl labai gražiai vienas vokiečių kalbininkas (H. Eggers) kalbą yra palyginęs su "kasdiene duona ir oru", be kurių neįmanoma gyventi. (Palionis, 1999, 5)
1.1. Kalbos funkcijos
Kalba sukuriama visuomenės, tarnauja visuomenės poreikiams ir plėtojasi glaudžiai susijusi su visuomenės gyvenimo raida.
Kalbos funkcijos: komunikacinė, ekspresinė, kogitacinė, pažintinė, įvardinamoji.
Svarbiausioji kalbos funkcija yra komunikacinė (lot. communicatio "pranešimas, suteikimas"), t. y. Būti žmonių tarpusavio bendravimo, susižinojimo priemone. Kalba suteikia galimybę kiekvienam tam tikros visuomenės nariui perteikti kitam ar kitiems informaciją, susijusią tiek su buitiniu gyvenimu, tiek su mokslu, mokymusi, profesija, kultūrine ir bet kokia kitokia veikla.
Su komunikacine yra susijusi ir antra labai svarbi kalbos funkcija — ekspresinė (lot expressio "raiška"), leidžianti realizuoti taip būdingą žmogui norą išsakyti kitiems savo mintis, jausmus, išgyvenimus, pasidalyti savo patyrimu, idėjomis, sumanymais ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.8 KB
AutoriusJuventa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalba kuno kalba ir emocijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą