Išplėstinė paieška
 
 
 

Kūno kalba (7)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kūno kalba. Pagrindiniai kūno kalbos tipai. Kūno kalbos paslaptys. Natūralus kūnas. Pirmasis įspūdis. Kūno kalba- universali kalba. Daromą poveikį sustiprinkime kūno kalba. Kūno kalba ir jausmai. Išvados.

Ištrauka

Kalba yra pagrindinis bendravimo ir tarpusavio susižinojimo įrankis, ji yra ir svarbiausia minčių reiškimo priemonė. Apskritai nėra tokios žmogaus gyvenimo ir veiklos srities, kur nebūtų reikalinga kalba. Todėl labai gražiai vienas vokiečių kalbininkas (H. Eggers) kalbą yra palyginęs su "kasdiene duona ir oru", be kurių neįmanoma gyventi. (Palionis, 1999, 5) Kalba sukuriama visuomenės, tarnauja visuomenės poreikiams ir plėtojasi glaudžiai susijusi su visuomenės gyvenimo raida.
Kūno kalba- tai turtas, duotas kiekvienam iš mūsų, tačiau daugelis juo naudojasi tik retkarčiais ir kaip pakliuvo.
Kūno kalba – ženklai, kuriuos pastebime žmogaus elgesyje. Kitaip tariant, visas žmogaus elgesys yra jo pasakojimas apie save, savo istoriją. Vienas iš kūno kalbos tipų – paralingvistiniai reiškiniai. Tai įvairiausi garsai be žodžių, žiovulys, kosulys. Šie paralingvistiniai požymiai dažnai reiškiasi kaip spontaniški kalbos palydovai. Kažkodėl mes neretai esame linkę šią svarbią informaciją apie save ir kitus ignoruoti. Jei šie ženklai nuolat pasirodo pokalbio metu, jie atskleidžia svarbias žinias. Kūno kalba — universali kalba, pagrindimas, kūno kalba pasako daugiau nei žodžiai — kūnų kontaktų užsimezgimo fazių raida.
Šiandien tapo madinga domėtis kūno kalba. Ne, ne pačia kūno kalba, bet pozomis. Domimasi ir spėliojama, ką tai galėtų reikšti. Net įvairiausi mokymo seminarai organizuojami kūno kalbai šifruoti. Mat šiais, galios ir kovų dėl valdžios ir turtų laikais, itin svarbu išmokti įžvelgti konkurento ar priešininko Achilo kulną.Tad mokomasi, ką reiškia, kai sukryžiuojamos rankos ant krūtinės, kai palinkstama į priekį. Ir kokia nauda iš tų mokslų,jei nė per nago juodymą nepriartėjama prie savęs pačių. Juk bet kuris psichologas pasakys, kad kitą žmogų tegali suprasti tiek, kiek pražysti pats save. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-05
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.1 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno kalba (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą