Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kalba. Kalbėjimas. Kalbos sandara, funkcijos. Mąstymas ir kalba

Kalba. Kalbėjimas. Kalbos sandara, funkcijos. Mąstymas ir kalba

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kas yra kalba? Kalba ir jos struktūra. Kalbos sandara. Pagrindinės kalbos funkcijos. Reprezentacinė kalbos funkcija. Komunikacinė funkcija. Kalbėjimo (šnekėjimo) būdai. Vidinė šneka. Viešasis kalbėjimas. Mąstymas ir kalba. Kalbos ir mąstymo sutrikimai. Neurologinės priežastys. Neurotoksinės priežastys. Psichinės priežastys. Išvados.

Ištrauka

Kalba – tai viena sudėtingiausių, paslaptingiausių ir, ko gero, mažiausiai ištyrinėtų psichologijos sričių. Ją turbūt daug geriau yra išžvalgę filosofai, logikai, antropologai, literatūrologai nei psichologai. Tai sritis, kuri labai nelengvai pasiduoda laboratoriniams eksperimentinės psichologijos tyrimams ir sunkiai įveikiama dirbtinio intelekto entuziastams.
Aiškiausiai žmogaus mąstymo galią rodo kalba – ženklų sistema, padedanti perduoti ir suvokti informaciją. Taip pat galime teigti, kad kalba atlieka atstovavimo pasaulio objektams, arba reprezentacijos, funkciją, be kurios nebūtų įmanoma mąstyti sąvokomis, suvokti tai kas už tiesioginio jutimo ribų; kad kalba yra žmogaus savasties, jo asmeninės patirties raiškos priemonė; svarbiausia žmonių bendravimo, arba komunikavimo priemonė.
Taigi šiame darbe aptarsime kalbos sandarą, jos pagrindines funkcijas, kuo susiję yra mąstymas ir kalba bei jų sutrikimus.

Kalba - tai ženklų sistema, atliekanti pažintinę (informacijos gavimo, perdirbimo, išlaikymo), išreiškimo (ekspresinę, norų, tikslų, jausmų), bendravimo (komunikacijos, informacijos perdavimo, dvasinio bendravimo) funkciją.4 Manoma, kad pasaulyje yra apie 3000 kalbų.
Bet kokia mintis kyla ir plėtojasi kartu su kalba: kuo aiškiau įsisąmoninama mintis, tuo aiškiau ji išreiškiama žodžiais -sąvokomis, sakytine arba rašytine kalba.
Kalbą, kaip ženklų sistemą, jos struktūrą, funkcionavimą, raidą ir atskirų kalbų grupių ryšius tiria kalbotyra
Psichologija tiria Kalbas kaip pažinimo, mąstymo ir bendravimo priemonę.
Bendraujant taip pat dalyvauja mimika ir gestai. Tačiau tai tik pagalbinės kalbos priemonės kaip ir intonacija. Bendraujant jos atlieka gana ribotą vaidmenį. Jei nebūtų žodinės kalbos, vien gestais ir mimika minčių perdavimas būtų labai ribotas, o mąstyti būtų apskritai neįmanoma. Nors beždžionių mimika ir gestai yra labai įvairus, mokslininkams (M. Voitoniui ir N, Tich nepavyko jų išmokyti vaizduojamųjų gestų.
Keitimasis mintimis bendraujant yra nuolatinis, gyvybinis žmogaus poreikis. Jis užtikrina bendrus veiksmus profesinėje veikloje, kovojant su gamtos jėgomis, bendraujant šeimoje ir visais kitais atvejais vienaip ar kitaip reguliuoja žmogaus veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.67 KB
AutoriusRūta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL. Vasilevičius
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalba. Kalbejimas. Kalbos sandara funkcijos. Mastymas ir kalba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L. Vasilevičius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą