Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kalba ir kalbėjimas

Kalba ir kalbėjimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kalba. Kalbos raida. Kalba veikia mąstymą. Kaip išmokstame kalbos. Gyvūnų kalba. Žmogbeždžionės. Nežodinis bendravimas. Išvados.

Ištrauka

Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Tai žmogaus dovana, kurios pagalba galime reikšti savo mintis, jausmus. Jokie ženklai, gestai, mimikos negali pasakyti tiek daug, kiek gali žodžiai. Aiškiausiai mūsų mąstymo galią rodo kalba – ištarti, parašyti ar gestais parodyti žodžiai ir būdai, kaip mes juos deriname mąstydami ir bendraudami. Žmonės nuo seno didžiuodamiesi skelbia, kad kalba juos iškelia virš visų kitų gyvūnų. Naomas Chomsky (1972) teigia, kad " Tyrinėdami žmonių kalbą, mes priartėjame prie to, ką būtų galima pavadinti "žmogaus esme", prie tų proto savybių, kurios, kiek mums žinoma, yra žmogaus savitumas". Pasak kognityvinio mokslo atstovo Steveno Pinkerio (1990), "kalba yra brangakmenis pažinimo karūnoje".
Tikslas : pristatyti ir parodyti, jog kalba yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis.
Uždaviniai:
- supažindinti su kalba, jos raida;
- išsiaiškinti nuo kada atsiranda kalba;
- supažindinti su gyvūnu kalba;
- pristatyti nežodiniu bendravimu išreiškiamą kalbą.
Kalba – mūsų sakomi, rašomi ar gestais reiškiami žodžiai ir jų derinimas perteikiant prasmę. Kalba yra pagrindinis bendravimo ir tarpusavio susižinojimo įrankis, ji yra ir svarbiausia minčių reiškimo priemonė. Apskritai nėra tokios žmogaus gyvenimo ir veiklos srities, kur nebūtų reikalinga kalba. Todėl labai gražiai vienas vokiečių kalbininkas (H. Eggers) kalbą yra palyginęs su "kasdiene duona ir oru", be kurių neįmanoma gyventi.
Kai kalbame, mūsų smegenys ir balso aparatas sukuria oro slėgio bangas, kurias nusiunčiame link kito ausies būgnelio, kad jį suvirpintume – taip įgyjame galimybę perkelti mintis iš savo smegenų į kitas. Pinkeris (1998) pastebi, kad kartais prasėdime ištisas valandas "klausydamiesi kitų žmonių iškvepiant keliamo triukšmo, kadangi šiuose švilpesiuose ir cypsėjimuose glūdi informacija". Ir visų šių juokingų garsų, sukurtų galvose ir pasiunčiamų oro slėgio bangomis, dėka, prideda Bernanas Guerinas (2003), mes patraukiame žmonių dėmesį, priverčiame juos kažką atlikti, palaikome santykius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.27 KB
Autorius_sandrumielis_
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. R. Borisova
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word kalba ir kalbejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. R. Borisova
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą