Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinė komunikacija

Neverbalinė komunikacija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Neverbalinės komunikacijos ypatumai. Padeda išreikšti norimas mintis. Papildo žodžius. Padeda išreikšti jausmus. Veido išraiška. Kvėpavimas. Žmogaus laikysena. Asmeninės erdvės valdymas. Intymioji zona. Asmeninė zona. Socialinė zona. Visuomeninė zona. Neverbalinės komunikacijos kultūriniai skirtumai. Išvados.

Ištrauka

Žmonės negali gyventi vieni be kitų. Kai mes bendraujame su žmonėmis, mes dažnai savo mintis perduodame žodžiais. Tačiau to ne visada pakanka. Mes dažnai nepasakome, ką jaučiame apie vienas kitą. Kiekvieną dieną mes dalijamės jausmais, informacija bei idėjomis su kitais žmonėmis. Nors kalbėjimas yra populiariausias bendravimo būdas, neverbalinė kalba mūsų bendravime yra taip pat svarbi. Ji padeda geriau išreikšti norimas mintis, kai žodžiai nepadaro tinkamo efekto.
Šio darbo tikslas yra atskleisti neverbalinės komunikacijos svarbą tarpusavio bendravime. Ši tema yra aktuali šiandieną, nes apie jos svarbą diskutuojama mokslinėje literatūroje.
Kiekvieną dieną mes bendraujame su žmonėmis. Bendravimo su žmonėmis nėra įmanoma išvengti, todėl, kad jie mus visur supa. Su kai kuriais žmonėmis mes bendraujame laisviau, su kitais esame labiau susikaustę. Tai priklauso, kaip mes tuos žmones gerai pažįstame. Bendravimas yra sudėtingas procesas. Bendraujant yra svarbu ne tik kalbėti. Kada mes bendraujame su žmonėmis, turime žinoti, kaip mūsų žinią supras kiti. Dažnai vien žodžių nepakanka. Tam mes naudojame kūno kalbą. Neverbalinė komunikacija yra ne mažiau reikšminga, nei verbalinė komunikacija, nes ji padeda išreikšti norimas mintis, papildo žodžius, bei padeda atskleisti jausmus.
Pasak Michelle Sterling, mūsų asmenybė yra išreiškiama išvaizda, kūno kalba, gestais, poza bei judesiais. Mes linkę manyti, jog galime įtakoti kitus žmones, kuomet mes žodžiu pasakome žinią. Tačiau tyrimai rodo, jog žodžiu yra perduodama tik 7 procentai visos žinios, 55 procentai yra perduodama išvaizda bei kūno kalba, 38 procentai – balso tonu.
Neverbalinė komunikacija perduoda 93 procentus visos žinios. Taip pat didelę įtaką daro drabužių pasirinkimas, plaukų stilius, akiniai, papuošalai bei makiažas. Drabužiai yra naudojami kaip ginklas, kaip kiti reaguoja ir elgiasi su mumis. (Sterling: 2006.09.17)
Kolumbijos universiteto tyrinėtojai Robert Krauss ir Ezequiel Morsella įrodė, jog kalbėdami mes dažnai naudojame gestus. Jie atliko eksperimentą, kuriame buvo liepta dalyviams kalbant nenaudoti gestų. Tuomet dalyviams buvo sunku išreikšti savo mintis. Šis eksperimentas parodė, jog mes dažniau naudojame gestus, apibūdindami įvairias scenas bei veiksmus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-02
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis21.23 KB
Autoriusmartynas
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbaline komunikacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą