Išplėstinė paieška
 
 
 

Emocijų teorijos

  
 
 
123456
Aprašymas

Emocijų teorijų aiškinimas nuo seniausių laikų iki dabar. Kaip kito požiūris į emocijas psichologijos istorijos raidoje. Pažinimas ir emocijos. Informacinė emocijų teorija. Atribucinė kilmės teorija.

Ištrauka

Mūsų jausmai būna stiprūs, spontaniški, kartais neužmirštami. Kaip jie kyla? Žmogus turbūt yra emocingiausias iš visų būtybių. Palyginti su gyvūnais, mes daug dažniau jaučiame baimę, pyktį, liūdesį, džiaugsmą ar meilę. Niekam nereikia įrodinėti, kad emocijos įvairina mūsų gyvenimą, o stresų metu jos gali būti pražūtingos arba padėti išsigelbėti. Emocinio gyvenimo įvairovė ir mūsų priklausomybė nuo išgyvenimų kelia daug klausimų:
Kam žmogui iš viso reikia emocijų ir jausmų? Gal geriau vadovautis vien protu, nes emociniai išgyvenimai kartais esti visai nenaudingi ir net trukdo bendrauti ar dirbti?
O kartais kelia tik skausmą ir rūpestį.
Kodėl žmonės jaučia? Nuo ko priklauso tai, ką žmogus išgyvena?
Ar visi žmonės jaučia vienodai? Iš ko galima spręsti, kokias emocijas žmogus išgyvena šiuo metu?
Ką gali mums parodyti mūsų kūnas?
Kokią informaciją galime perskaityti žmogaus veide?
Kasdieninėje kalboje žodis "jausmas" dažnai vartojamas vietoj žodžio "pojūtis". Psichologijoje yra absoliutaus ir satykinio jautrumo sąvoka, liečianti pojūčius.Tai skirtingi procesai, nors ir susįję vienas su kitu. Daugelį pojūčių lydi jausmas- pergyvenimo reakcija. Kai kurių rūšių pojūčiuose jų ryšys su jausmais ypač pastebimas. Tokie yra uodimo, skonio, skausmo pojūčiai, kurie dažniausiai turi emocinį atspalvį, t.y. juos lydi jausmas.tačiau pojūčiuose atsispindi nepriklausomai nuo žmogaus egzistuojančios daikto savybės, o jausmuose pasireiškia santykis su jomis, kuris įvairių žmoių būna skirtingas. Posakis "dėl skonio nesiginčijama" reiškia, kad žmonių santykis su tikrovės objektais yra nevienodas ir kad sunku įtikinti žmogų pakeisti šį savo emocinį santykį, čia išreiškiamą žodžiu "skonis", su tais objektais.nekelia abejonių jausmų subjektyvumas, jų priklausomumas nuo žmogaus individualybės ir laikinos psichinės jo būsenos. Vieniems žmonėms jausmai kyla greitai, kitiems- lėtai; žmonės skiriasi taip pat savo jausmų platumu, gilumu ir jų išoriniu pasireiškimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-08
DalykasKognityvinės psichologijos konspektas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.74 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRugevičius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emociju teorijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Rugevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą