Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Konfliktai ir jų sprendimas

Konfliktai ir jų sprendimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Konflikto samprata. Konfliktų priežastys. Konfliktų sprendimo stiliai. Konfliktų signalai. Konstruktyvūs ir dekonstruktyvūs konfliktai. Bendrieji principai ir patarimai sprendžiant konfliktus ir problemas.

Ištrauka

Yra sakoma, kad konfliktai yra mūsų gyvenimų varomoji jėga. Tai jie verčia žmoniją eiti civilizacijos keliu, tobulėti ir kurti. Gali iškilti klausimas, kaip jie tai gali padaryti? Juk konfliktuodami mes jaučiame stresą, įtampa, galvos skausmą, bandydami išspręsti konfliktą mums palankiausią kryptimi. Taigi, ieškodami sprendimo būdų, mes mąstome, o tai ir yra tobulėjimas. Žmonės bijo konfliktuoti, nes tai jiems sukelia skausmą, įtampą, diskomfortą. Bet neigiamas emocijas laikyti užgniaužtas savyje nėra išeities. Kiek ilgai tai gali trukti? O kai viskas, kas susikaupė viduje, išsilieja, pasekmės gali būti neprognozuojamos ir nelabai džiuginančios. Kai žmonės stengiasi laikytis ko toliau nuo konfliktų, išeina atvirkščiai: bendrauti normaliai darosi nebeįmanoma, ir ankstesni konfliktai palaipsniui sumenkėja iki trumpų pašnekesių. Nuolatinis smulkių konfliktų vengimas kelia didelę riziką. Kai problemų nusikratoma, jos netikėtai gali sprogti vėliau. Norint to išvengti, reikia nevengti spręsti problemas, netgi jei tai būtų konflikto būdu.
Konfliktas – tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai( Lot. Conflictus – susidūrimas). Visuomenė yra sudariusi nuostatą, kad konfliktai ir konfliktinis elgesys turi būti vertinami neigiamai. Bet konfliktai yra pasikeitimų stimulas ir pažangos variklis. Ar konfliktai yra "gėris", ar "blogis", priklauso nuo to, kaip jie bus sprendžiami, kaip mes elgsimės konfliktinėje situacijoje. Pasak J.Frost ir W.Wilmot, konfliktas yra išreikšta kova, kurioje visada dalyvauja dvi( ar daugiau) pusės, ir jos yra priklausomos viena nuo kitos. Vienos pusės gerovė ir pasitenkinimas priklauso nuo kitos veiksmų, todėl egzistuoja konfliktuojančių pusių tarpusavio priklausomybė. Ji pasireiškia tarp konfliktuojančių grupių, tautų, socialinių grupių, organizacijų, draugų, sutuoktinių ar šiaip įsimylėjėlių. Konfliktai nebus išspręsti, jei šios pusės nesuvoks tarpusavio priklausomybės.
Kaip žmonės reaguoja į konfliktus, labai priklauso nuo dviejų bazinių motyvų. Bazinis motyvas – pagrindinis vidinis veiksnys skatinantis kokią nors veiklą, sudarantis jai pagrindą esančių žmogiškosios veiklos ištakose: rūpinimasis( santykiai su) kitais ir siekimas savo tikslų ir interesų. Kiekvienam iš mūsų svarbu, ką me kitiems reiškiame. Kita vertus, mums taip pat gerai žinomas patyrimas, kaip pasirinkti savo kelią, veikti ir priimti sprendimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis12.98 KB
AutoriusKęstas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus r. Zujūnų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai ir ju sprendimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus r. Zujūnų vidurinė mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą