Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Konfliktai ir jų sprendimo metodai

Konfliktai ir jų sprendimo metodai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Konflikto samprata. Konflikto sprendimo metodai. Organizacinių konfliktų sprendimo strategijos. Išvados.

Ištrauka

Skirtingų žmonių pažiūros, nevienodas įvairių reiškinių suvokimas ir jų vertinimas gana dažnai sukelia ginčytinas situacijas. Jeigu tokia situacija sukelia grėsmę nors vieno iš sąveikos dalyvių suformuluotam tikslui, tai sudaro konfliktinę situaciją. Taigi, konfliktinė situacija - tai prieštaringos šalių pozicijos kokiu nors klausimu, siekimas priešingų tikslų ir įvairių priemonių jiems pasiekti naudojimas, interesų nesutapimas ir t.t.
Dažnai konfliktinės situacijos pagrindą sudaro objektyvūs prieštaravimai. Tačiau kartais pakanka kokios nors smulkmenos – nevykusiai ir ne laiku pasakytų žodžių, nuomonės, kitaip tariant, incidento,- ir konfliktas gali prasidėti.
Konfliktas – (lotyniškai conflictus - susidūrimas), tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metų žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai.
Konfliktai yra mūsų kasdienybės dalis. Jie atskleidžia sistemos, kurioje gyvename ir dirbame, netobulumus. Konfliktai, įtampos, problemos yra neišvengiami kiekvienoje organizacijoje. Žmonės yra skirtingi: jie turi skirtingus požiūrius įvairiais klausimais, savus problemų sprendimo būdus. Tarpasmeniniai konfliktai kyla iš nesutarimų tam tikrais klausimais. Žmonės gali ir toliau nemėgti vienas kito net ir po vieningo sprendimo vien dėl neteisingo derybų būdo.
Tačiau, neišsiaiškinus tikrosios nesutarimų priežasties, ir kurstytojų nubaudimas gali konfliktą tik paslėpti, bet aistros, lyg rūkstantys po žeme durpynai, virs dar ilgai ir palankią akimirką prasiverš tikromis liepsnomis. Jos neužges, kol konfliktas nebus išspręstas.
Konfliktas – sukelia sunkių išgyvenimų, kurie gali nulemti klaidingą suvokimą, nustelbti mąstymą. Pasitaiko žmogaus sąmonėje (vidinis konfliktas) arba tarp 2 žmonių ar grupių. Vidinis konfliktas kyla tada, kai vienodai svarbūs norai, poreikiai, tikslai nesuderinami vienas su kitu ar su aplinkos keliamais reikalavimais. Toks konfliktas gali sukelti stresą, nerimą, neurozę. Konfliktas tarp dviejų žmonių ar grupių kyla tada, kai jų interesai ar tikslai yra nesuderinami. Pvz., toks konfliktas neretai kyla šeimoje, kai vyras nori, kad vaikas augtų namuose, o žmona jį nori leisti į darželį, kad galėtų dirbti. Konflikto forma – varžybos, kurias nori laimėti kiekvienas, o gali laimėti tik vienas. Kai laikomasi tam tikrų taisyklių (pvz., sporto varžybose), konfliktas esti net naudingas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-21
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.23 KB
AutoriusAntanas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai ir ju sprendimo metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą