Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (17)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Konflikto teoriniai aspektai. Konflikto samprata. Konflikto tipai ir sprendimo būdai. Konfliktinė situacija. Konfliktinės situacijos analizės protokolas.

Ištrauka

Juokaujama, kad pasaulyje konfliktų yra daugiau nei smilčių. Dažnas pasakytų, kad šiandienis gyvenimo tempas yra tikrai labai didelis, kad darbas, socialiniai rūpesčiai, kasdieninė buitis išsunkia beveik visas jėgas. Pavargę žmonės dažniausiai būna pikti, suirzę, todėl konfliktas tampa tarsi nuolatinis mūsų gyvenimo palydovas. Turbūt sunku rasti žmogų, kuris kada nors nebūtų įsivėlęs į vienokį didesnį ar kitokį mažesnį konfliktą.
Dauguma žmonių neigiamai vertina konfliktus. Kodėl taip yra? Pirmiausia konfliktai audrina stiprias emocijas ir kelia nemalonių potyrių. Galvodami apie konfliktus, prisimename pyktį, neviltį, nerimą, neapykantą ir kitus nemalonius jausmus. Be to mus veikia ir visuomenėje nusistovėjęs požiūris į konfliktus. Nuo ankstyvos kūdikystės tėvai, mokytojai, draugai, bendruomenės nariai duoda mums tiesioginių ir netiesioginių instrukcijų, kaip žiūrėti į pasaulį. Remdamiesi šiomis nuorodomis, mes susikuriame vertybių, principų ir įsitikinimų sistemą. Konfliktai ir konfliktinis elgesys joje dažnai vertinami neigiamai.
Bet neturėtume pamiršti, kad nepaisant neigiamo krūvio, konfliktai yra pasikeitimų stimulas ir pažangos variklis. Visuomenėje kilę konfliktai paprastai verčia ieškoti naujų sprendimų keičiant ir, tikėkimės, tobulinant valstybės struktūrą. Tarpasmeninius ir vidinius konfliktus galime pavadinti tarpusavio ir asmenybės santykių tobulėjimo varikliu. Per susidūrimus žmonėms atsiranda galimybė geriau pažinti save ir kitus (Gailienė, Bulotaitė, Sturlienė, 2002, p. 194 – 195).
Taigi ar konfliktas yra gėris ar blogis, priklauso nuo to, kaip žmonės elgiasi konfliktinėje situacijoje, kaip sprendžia iškilusias problemas.
TIKSLAS – atskleisti konflikto ypatumus.
UŽDAVINIAI:
1. Išnagrinėti mokslinę literatūrą, apibūdinti konfliktą, jo tipus ir sprendimo būdus.
2. Išanalizuoti stebėtą konfliktinę situaciją.
3. Pateikti išvadas.
Konflikto terminas yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio conflictus ir reiškia susidūrimą.
Konfliktas – tai priešingų, nesuderinamų požiūrių susidūrimas, sukeliantis stiprius nemalonius išgyvenimus. Konfliktai vyksta net ir tarp pačių laimingiausių, geriausiai sutariančių žmonių. Taigi tai natūralus ir neišvengiamas reiškinys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.5 KB
AutoriusKristė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (17) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą