Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (8)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Konfliktai. Konfliktų sprendimas. Požiūriai į konfliktus ir jų atsiradimo priežastys. Konfliktų rūšys ir pasekmės. Konfliktai tarp organizacijų. Konfliktų sprendimas.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuris yra apibrėžiamas kaip postmodernybės epocha, stebimi vis labiau ir labiau ryškėjantys procesai. Progresas paveikia visus: tik organizacijas, tiek ir pavienius asmenis. Keičiasi požiūriai, nuomonės, kasdien išrandama kas nors nauja... Mūsų gyvenimo būdas tampa įvairesnis, bet tuo pačiu yra patiriama neigiamų emocijų. Kasdien žmonės gali atsidurti kebliose situacijose, kuriose kyla konfliktai, toliau seka visa neigiamų pasekmių virtinė: įtampa, stresas, fiziniai ir dvasiniai negalavimai.
Konfliktai kyla atsiradus vidinei ar išorinei kovai, susijusiai su mintimis, jausmais ar veiksmais. Asmeniniai, tarpasmeniniai ir tarpgrupiniai konfliktai gali sukelti kolektyvinį nedarnumą, kadangi tarp žmonių egzistuoja didžiuliai kilmės, požiūrių, vertybių ir poreikių skirtumai. Dauguma šiuolaikinių organizacijų patiria konfliktų. Tam daro įtaką sudėtinga organizacinė struktūra ir su ja susiję žmonių santykiai. Pavyzdžiui, vis daugiau klientų rūpinasi savo teisėmis, o firmų darbuotojai mokosi būdų bei stengiasi, kad tos teisės nebūtų pažeidžiamos.
Spręsti konfliktus dažnai tenka vadovams. Konflikto atsiradimas gali sukelti grėsmę kolektyvo harmonijai bei pusiausvyrai, tačiau jis gali būti ir naudingas, pagerinti kolektyvo darbą. Sprendžiant konfliktus pirmiausia reikia surasti konflikto šaltinį ir suprasti nepasitenkinimo priežastį, tik tada galima pereiti prie jo sprendimo. Visi konflikto dalyviai turi pasijausti visaverčiais žmonėmis, o jų požiūriai, jausmai ir poelgiai turi būti gerbiami.
Biurokratinio ar konservatyvaus stiliaus vadovai įsitikinę, jog konfliktas yra nereikalingas, žalingas ir atspindi darbo planavimo bei vadovavimo nesėkmes. Konfliktą jie prilygina kovai, nemalonioms diskusijoms, pykčiui ir įtampai. Biurokratai įsitikinę, kad jei bus laikomasi mokslinių vadovavimo taisyklių, konfliktai tarp vadovo ir dirbančiųjų išnyks. Konfliktą jie siūlo numalšinti ir pašalinti. Biurokratų konfliktų sprendimo strategijos bei metodai apima represinio, nepalankaus klimato sukūrimą, kur savo reakcijos reiškimas yra tuojau pat nuslopinamas arba dėl konflikto sukėlimo paskiriamos bausmės, tokios kaip viršvalandžiai, nemalonus darbas, perkėlimas į kitą darbo vietą ar net atleidimas. Kiti naudojami metodai tai: derybos, įtikinėjimai arba konfrontacija, paremta "Aš laimiu, tu pralaimi" požiūriu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-17
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis19.88 KB
AutoriusLinėja
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą