Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (6)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Konfliktas. Konfliktų rūšys. Konfliktų priežastys. Konfliktų sprendimas. Tarpasmeniniai konfliktai. Asmens ir grupės konfliktai. Tarpgrupiniai konfliktai. Išvados.

Ištrauka

Konfliktas (lot. Conflictus- susidūrimas) – priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius, nemalonius išgyvenimus.
Bet kurioje grupėje ar komandoje konfliktai yra neišvengiami. Svarbiausia, kad konfliktai būtų išsprendžiami. Kartais teigiamai išspręstas konfliktas gali atnešti teigiamų pokyčių. Konfliktas yra natūralus visų grupių ar organizacijų reiškinys.
Tačiau, konfliktus spręsti reikėtų labai atsargiai, kadangi nelankstus konflikto sprendimas gali sukelti nepasitenkinimą vienos ar kitos konfliktuojančios pusės.
Niekas iš mūsų negalėtų tiksliai suskaičiuoti keliuose konfliktuose teko sudalyvauti, ar keliuose teko būti liudininku. Pasaulyje kiekvieną dieną kyla begalės konfliktų. Vieni jų yra sąlyginiai paprasti ir lengvai išsprendžiami, kiti sudėtingi ir sunkiai sprendžiami. Dauguma konfliktus vertina neigiamai, kadangi konfliktai sukelia stiprias emocijas ir kelia nemalonių pojūčių. Konfliktai asocijuojasi su pykčiu, neviltimi, nerimu, neapykanta ir kitais nemaloniais jausmais. Tačiau, manoma, kad konfliktas gali atnešti teigiamų pokyčių jei bus teigiamai išspręstas. Vis populiarėja požiūris, kad konfliktas yra natūralus visų grupių ir organizacijų reiškinys. Tačiau, nereikia pamiršti , kad konfliktai gali turėti neigiamą reikšmę organizacijos veiklai, nekontroliuojama opozicija, nelankstus konfliktų sprendimas sukelia nepasitenkinimą, kuris ardo grupės bendrus ryšius ir gali ją sunaikinti.
Pagal konflikto dalyvius, konfliktai yra skirstomi į:
1. Tarpasmeninius
2. Asmens ir grupės
3. Tarpgrupiniai
4. Vidiniai
Tarpasmeniniai konfliktai yra labiausiai paplitę. Tai susidūrimas žmonių, kurie siekia skirtingų tikslų, laikosi skirtingų požiūrių, vertybių ir normų. Šiuos konfliktus dar galėtume pavadinti "kasdieniniais", nes jie vyksta visose žmonių santykių sferose – šeimoje, organizacijoje ir pan. Įmonėse jie reiškiasi įvairiai. Tai vadovų kovos išteklių, įtakos padarinys, asmeninių ginčų, kurie kyla dėl nevienodos individų vertybių sistemos ir išsiauklėjimo rezultatas.
Asmens ir grupės konfliktai kyla tada, kai susiduria asmeniniai ir grūpiniai motyvai. Tai atsitinka todėl, kad išsiskiria grupės ir asmens požiūriai. Grupėje dažniausiai nustatomi bendri reikalavimai grupės nariams ir yra reikalaujama laikytis nustatytų elgesio taisyklių. Tačiau individas dažniausiai siekia išlaikyti savo individualybę, tai ir sukelia asmens ir grupės konfliktą.
Tarpgrupiniuose konfliktuose susiduria grupių interesai, vertybės, tikslai. Tai gali būti konfliktai tarp atskirų profesinių grupių darbuotuojų, klasių, mokyklų. Savų interesų turi aukščiausioji vadovybė, darbininkai ir jie siekia tuos tikslus įgyvendinti ir konfliktuoja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-26
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis11.01 KB
Autoriusvilma
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą