Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (9)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Kaip kyla konfliktai. Konflikto prigimtis. Vienašaliai ir dvišaliai konfliktai. Asmeniniai ir struktūriniai konfliktai. Keletas bendrų konflikto priežasčių Nesusipratimai. Nesąžiningumas. Aplaidumas. Nuostatos Ypatingas pasitikėjimas savo nuomone ir įsitikinimais. Nesugebėjimas nustatyti tam tikrų ribų. Netinkamas konflikto sprendimas baimė. Slapti kėslai. Keturi konflikte dalyvaujančių asmenybių tipai. Puolantieji – besiginantieji. Taikdariai. Vengiantieji. Siekiantys lygiųjų. Konflikto kontinuumas. Vidinis konfliktas: Tavo santykiai su pačiu savimi atspindi santykius su kitais. Išvados.

Ištrauka

Kaip dažnai gyvenime mes su kuo nors baramės, konfliktuojame, kaltiname draugus ir apskritai visą pasaulį laikome savo potencialiu priešu, kuris tik ir laukia momento su mumis susidoroti. Užuot kreipę dėmesį ir į kitą žmogų, dažnai pasirengiame gintis ar pulti lyg visas gyvenimas tebūtų milžiniška kovos arena, kurioje tu turi savo priešininką sumaišyti su purvais arba tavęs pačio laukia toks pat likimas. Tačiau ar nevertėtų sustoti, nusiraminti, susikaupti, išanalizuoti susidariusią situaciją ir pamąstyti apie savo pačių ketinimus ir veiksmus. Pagalvokime, ką iš tikrųjų jaučiame? Kuo išties tikime? Kuo patys prisidėjome prie problemos atsiradimo? Ir ko pagaliau norime – taikos ar karo?
Suvokę savo poreikius, norus, įsitikinimus ir atsakomybę, galime imtis pačios problemos. Ar norime konflikto? Dažnai būna būtent taip. Mes būname ant ko nors įtūžę it mūsų pyktis toks pagrįstas, kad mums net saldu pagalvojus, jog galėsime suremti ragus, susikauti ir pribaigti priešininką, kas suteiks mums begalinį džiaugsmą. Jei mūsų nuostata būtent tokia, konfliktas neišvengiamas, nes mes jo norime ir todėl atitinkamai elgiamės. Tačiau, jeigu, priešingai, norime atsikratyti priešiškumo ar bent jau toliau konflikto neaštrinti, ar iš viso užkirsti jam kelią, esame pajėgūs taikingu keliu rasti kelią į tiesą.Jei supranti ir pripažįsti, kad ir kitas žmogus gali turėti savo nuomonę bei ją laisvai reikšti, nepaisant to, ar tau ši nuomonė priimtina, ar ne, gali skatinti tarpusavio supratimą ir galiausiai suteikti galimybę abiem pusėms susitarti.
Konfliktą būtų galima palyginti su milžinišku viesulu kuris griauna visa, kas tik pasimaišo jo kelyje. Konfliktas – tai didžiulis energijos kiekis, kurią galima panaudoti teigimai ar išsklaidyti, kad jis nesugriautų žmonių tarpusavio santykių, pasitikėjimo, draugystės ar net gyvenimo. Konfliktas pats savaime nėra neigiama patirtis – jis gali būti ir pamokantis, ar net patogus. Svarbiausia tai, kaip mes ketiname reaguoti į konfliktą, nes būtent ta reakcija leidžia nustatyti, ar jo rezultatai bus teigiami, ar neigiami. Kiekvienam iš mūsų pirmiausia reikėtų suvokti, kad tik aš –tik aš vienas – galiu užkirsti kelią mano gyvenime iškylantiems konfliktams ir taip santykius su kitais žmonėmis (draugais, mylimaisiais, bendradarbiais, pavaldiniais ar viršininkais) padaryti gyvybingesnius, prasmingesnius ir, aišku, prasmingesnius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-17
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis24.96 KB
AutoriusGeraldas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai1998 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasN. Ausmanienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • N. Ausmanienė
  • 1998 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą