Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Kas yra konfliktas. Konfliktų priežastys. Konfliktų įvairovė. Konfliktų simptomai. Konflikto raida. Konflikto baigties variantai. Konflikto padariniai. Konfliktų valdymas ir sprendimas. Kas yra grupė. Grupių tipai. Neformalių grupių formavimosi priežastys. Neformalių grupių valdymas ir elgesys su neformalia grupe. Grupės organizacijoje. Grupės funkcijos organizacijoje. Išvados.

Ištrauka

Nuolat kintančioje aplinkoje bei nuožmioje konkurencinėje kovoje šiuolaikinė organizacija siekia būti atvira, besivystančia socialine sistema, tačiau maksimaliai efektyvi ji tampa tik tada, kai sugeba prisitaikyti prie gana greitai kintančių ekonominių sąlygų bei aplinkos pokyčių – naujų technologijų, vartotojų poreikių, visuomenės požiūrio ir t.t.
Retas žmogus gali pasakyti, kad konfliktai nedaro neigiamos įtakos darbo atmosferai bei produktyvumui. Juolab, kad konflikto auka gali tapti kiekvienas – ir jaunas specialistas, ir didelį darbo stažą turintis profesionalas. Taigi organizacijos galimybės plėtotis tiesiogiai susijusios su jos gebėjimu spręsti ir valdyti konfliktines situacijas. Nepaisant realybės, kad konfliktai yra neatsiejama organizacijos dalis, svarbiausia tai, koks yra vadovo požiūris į konfliktus: kaip organizacijoje reaguojama į juos, kaip jie analizuojami, kokie pasirenkami jų sprendimo būdai, kas daroma, norint jų išvengti.
Taigi šiame darbe mes ir stengsimės išsiaiškinti, kas yra konfliktai, kokios yra konfliktų priežastys, kaip reikia analizuoti ir valdyti konfliktus, kaip elgtis konfliktinėse situacijose, o gal net teigiamai jais pasinaudoti. Išaiškinsime kokią reikšmę turi grupė organizacijoje, kokios grupės funkcijos, grupių tipus. Neformalių grupių formavimosi priežastis ir jų valdymą, bei elgsi su neformalia grupe. Visa tai žinodami organizacijų vadovai galės greičiau pasiekti užsibrėžtus tikslus ir gauti maksimalią naudą.
Paprastai žmogui konfliktas reiškia nepasitenkinimą ar prieštaravimą. Bet ne kiekvieną prieštaravimą galima vadinti konfliktu [1]. Pavyzdžiui, skirtinga nuomonė vienu ar kitu klausimu netrukdo asmenims draugiškai dirbti kartu.
Kiekvienas mokslas savaip pateikia žodžio "konfliktas" apibrėžimą. Štai keli konflikto apibūdinimai: Konfliktas – [lot. confliktus – susidūrimas] priešingų nesuderinamų interesų, pažiūrų, elgesio tendencijų susidūrimas, kai kito žmogaus ar grupės pozicija kuriuo nors klausimu yra atmetama ir laikoma kliūtimi tolesnei veiklai.
Darbo ekonomikoje konfliktas reiškia priešingų dirbančiojo ir darbdavio interesų susidūrimą, kuris paprastai kyla dėl to, kad vienas iš jų pažeidžia darbo sutarties sąlygas.
Psichologiniu aspektu konfliktas žymi priešingų poreikių, pareigų, motyvų, kurie negali būti vienu metu realizuoti, susidūrimą, sukeliantį stiprius, nemalonius išgyvenimus, kurie gali nulemti klaidingą suvokimą ar nustelbti mąstymą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-09
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis35.12 KB
Autoriusjurate
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2005-10-03 IP: 195.182.78.203
    x sako

    Tikrai geras darbas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą