Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (3)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kodėl kyla konfliktai? Konfliktas – patirties versmė. Konfliktų ypatumai. Tylus konfliktas. Konflikto sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Konfliktas – tai priešingų tikslų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai ar išgyvenimai.
Konfliktas – tai mūsų bendravimo reiškinys, kurio siekiame išvengti, tačiau dažniausiai tai nepavyksta.
Konfliktinė situacija yra savotiškas inteligentiškumo testas. Ir iš to, kaip žmogus elgiasi, galima spręsti apie jo vidinę kultūrą. Vieni į konfliktines situacijas reaguoja ramiau, kiti – emocionaliau. Konfliktuojama visur: gatvėje, namuose, darbe, teatre, parduotuvėje,autobuse, mokykloje, restorane, kirpykloje ir t.t.
Kiekvienas žino, kaip atrodo supykęs žmogus: šnervės išsipūtusios, veidas išmuštas raudoniu, kumščiai suspausti. Ir tokie žodžiai išsprūsta... O kas vyksta pačiame organizme? Tikra audra! Adrenalino, gliukozės kiekis kraujyje padidėja, kyla taip vadinamoji biocheminė įtampa. Taip organizmas ruošiasi kautynėms. O mes puolame ginčytis. Kai kurie sučiaupia lūpas ir visas emocijas paslepia giliai viduje. Kas geriau, užsisklęsti savyje, ar išlieti savo pyktį. Nei viena, nei kita. Tai kokia išeitis?
Senovės Romėnai visada po ranka laikydavo specialius indus, kuriuos daužydavo užėjus pykčio priepuoliui. Išmintingieji japonai kabindavo viršininko iškamšą darbovietėse, kad pasibaigus darbo dienai, savo nuoskaudas būtų galima išlieti kumščiuojant viršininką. Jeigu neturite po ranka nei atliekamų indų, nei iškamšos, susikaupusią energiją vis tiek reikėtų išlieti. Bet kokie aktyvūs fiziniai veiksmai padės susidoroti su neigiamomis emocijomis: baseinas, bėgimas, malkų skaldymas, indų plovimas arba ilgas pasivaikščiojimas, energingai žingsniuojant.
Kiekvienas konfliktas puikiausiai gali būti paverstas patirties, saviaukos ir savęs pažinimo versme. Kai kurie žmonės nuoširdžiai tiki, kad konfliktai – tai, ko reikia vengti, kad jie trukdo ramiai ir laimingai gyventi, kelia grėsmę santykiams apskritai. Galvodami apie konfliktus, mes prisimename pyktį, neviltį, nerimą, neapykantą ir kitus nemalonius veiksmus.
Tačiau pažvelgę įdėmiai, pamatytumėm, kad konfliktai yra varomoji jėga. Nepaisant neigiamo krūvio, konfliktas yra pasikeitimų stimulas ir pažangos variklis.
Prisimindami kaip viskas prasidėjo ir kas ten įvyko, pasikliaudami proto jėga, geriau pažinsime save. Šios žinios ateityje pravers teisingai sprendžiant sunkias užduotis ir, išvengiant konfliktų, numatyti būtinas permainas savo gyvenime. Galima teigti, kad konfliktai būna tipiški arba specifiniai, t.y. labiau personifikuoti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-12
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis16.04 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą