Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (12)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Konfliktų klasifikacija. Konfliktų priežastys. Destruktyvūs konfliktai. Grupių konfliktai. Konfliktai šeimoje. Konflikte dalyvaujančių asmenybių tipai. Konfliktų sprendimo būdai.

Ištrauka

Vargu ar kada sutiksite žmogų, kuris niekada nebūtų patekęs į konfliktinę situacija, tačiau tai jokiu būdu nereiškia kad mūsų visuomenė yra netolerantiška, nedraugiška ar tiesiog didelė užsispyrusių žmonių grupė, tai labiau parodo ją sudarančių žmonių individualumą. Konfliktus reiktų priimti kaip normalų ir būtiną socialinio gyvenimo fenomeną, kurį tinkamai išsprendę, pasisemiame stiprybės ir sutvirtiname santykius su mus supančiais žmonėmis. Gyvenimas be konfliktų tiesiog neįsivaizduojamas, įvairūs nuomonių susikirtimai suteikia jam tam tikro atspalvio, be kurio jis galbūt nebūtų toks įdomus ir permainingas. Bet kad konfliktai taip smarkiai netemdytų mūsų dienų, Konfliktų skirstymo būdų yra ganėtinai daug, jie gali būti skirstomi pagal tai tarp ko jie pasireiškia, taip pat pagal jų pasireiškimo būdą, pagal atsiradimo priežastis, pobūdi ir t.t
Pagal tai tarp ko pasireiškia, konfliktai skirstomi į:
Asmenybės konfliktai;
Tarpasmeniniai konfliktai;
Konfliktai tarp grupių.
Pagal pasireiškimo būdą:
Atviri arba numatyti konfliktai.
Pagal atsiradimo priežastis:
Kilę dėl asmenybės savybių;
Kilę dėl susidariusių aplinkybių.
Pagal pobūdį:
Produktyvūs (konstruktyvūs);
Destruktyvūs.
būtų pravartu susipažinti su jų priežastimis, pasireiškimu ir, žinoma, efektyviausiais sprendimo būdais.
Gana dažnas konfliktų rezultatas yra fizinis smurtas, tačiau taip būti neturėtų, kadangi konfliktai gali ir turi būti sprendžiami tik taikiu būdu. Tik taikus konflikto išsprendimas gali padaryti teigiamų pokyčių asmeniniame ir, žinoma, socialiniame gyvenime. Taigi, konfliktų valdymas, gebėjimas juos išspręsti teisingai yra vienas svarbiausių socialinių sugebėjimų, tačiau to reikia išmokti.
Konfliktų kyla labai daug ir labai įvairių, tačiau priežstys yra labai panašios ir jų palyginti nėra daug, tik kiekviename konflikte, skirtingu laipsniu jos pasireiškia. Užsimezgus konfliktui, būna sunku nusakyti jo priežastis, kadangi visos konfliktuojančios pusės ginasi ir kaltina vieni kitus, tačiau pčios pagrindinės yra šios:
Nesusipratimai - kyla tada, kai kita pusė visai kitaip, nei buvo tikėtasi, supranta pirmąją pusę ir netinkamai sureaguoja į ją.
Nesąžinigumas – kai žmonės vieni kitiems nesako tiesos, atsiranda labai didelė tikimybė, kad tarp jų užsimegs konfliktas. Kartais net nereikia meluoti, tiesiog pasakyti dalį tiesos, kuri yra gana pavojinga draugystei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-03
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.61 KB
Autoriusinesa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (12) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą