Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (11)

  
 
 
123456
Aprašymas

Kada gyvensime be konfliktų? Nekonstruktyvūs konfliktų sprendimo būdai. Konstruktyvus konfliktų sprendimas. Mokykimės klausyti. Išvados.

Ištrauka

Ar bandėte nors kartą atsakyti į klausimą, kada gyvensime be konfliktų? Jei ne – susimąstykite bent valandėlę dabar. Koks rožinis rytojus mūsų laukia! Tyla, ramybė, visuotinė santarvė. Niekas nesibara, nėra įniršusių, besikeikiančių, besikoliojančių. Vieni kitus supranta iš pusės žodžio. Aplink girdėti tik "ačiū", "prašau ", "atsiprašau", "labai malonu!", ir kt. Ar galite įsivaizduoti tokį reginį? Mes – ne! Deja, deja...
Konfliktų buvo ir bus, jie neišvengiami. Kasdien, kas valanda, kas minutė susiduria įvairių žmonių interesai, poreikiai, norai, skoniai, vertybės ir kt. Kitaip sakant, konfliktai kyla dėl žmonių įvairumo, asmenybių individualumo, t.y. dėl to, dėl ko mes džiaugiamės ir kuo gėrimės. Todėl niekada nesukursime bekonfliktės visuomenės ir niekada nepavyks išvengti asmeninių susidūrimų.
Konfliktai vadinami pažangos varikliu. Asmeninius ir žmogaus vidinius konfliktus galime pavadinti asmenybės raidos ir tobulėjimo varikliu. Be to, susidūrimų tarp žmonių metu atsiranda galimybė geriau pažinti save ir kitus.
Dažnai žmonės galvoja, kad konfliktas – tai tarsi mūšis, kuriame vienas iš priešininkų turi paimti viršų. Remiamasi pažiūriu, kad konfliktas išsprendrendžiamas tuomet, kai vienas iš oponentų laimi, o kitas – pralošia. Kai žmonių supratimas yra toks, matome labai nepatrauklų vaizdą. Konfliktuojantys asmenys barasi, apsivardžiuoja, įžeidinėja vieni kitus įmantriausiais būdais, negailestingai ir kategoriškai kritikuoja. Pasitaiko, kad vienas kitam ir plaukus įsikimba. Dažniausiai priešininkai siekia įskaudinti vienas kitą, o patys ginasi, slepia apie save bet kokią informaciją. Oponentai neklauso ir negirdi, kas jiems sakoma, arba girdi tik tai, ką nori išgirsti.Šiais atvejais dažniausiai daroma išankstinė prielaida, kad oponentas nusiteikęs ypač priešiškai. Tada bandoma užimti gynybinę poziciją ir pačiam kuo greičiau pulti į ataką. Matydamas tokį elgesį, partneris taip pat išgyvena priešiškumą. Taigi išankstinis nusistatymas, nors iš pat pradžių ir nebuvo teisingas, dabar patvirtinamas. Kitaip sakant, ko norima, tas ir gaunama. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-22
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis10.75 KB
Autoriusskrisiu
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠirvintų Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (11) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Širvintų Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą