Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Konfliktas. Konfliktų valdymas

Konfliktas. Konfliktų valdymas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Konflikto samprata. Konfliktų organizacijoje reikšmė. Konfliktų tipai ir jų kilimo priežastys. Konfliktų valdymas. Konflikto valdymo procesas. Konflikto identifikavimas. Konflikto sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Konfliktus studijuoti ir suprasti yra labai svarbu dėl to, kad jie gali turėti tiek teigiamą tiek destruktyvią įtaką organizacijai. Organizacijose kylantys konfliktai dažnai yra laikomi negatyviais reiškiniais, tačiau šiame darbe nagrinėjama ne tik konfliktų žala, bet ir jų nauda organizacijoms.
Kadangi visiškai konfliktų išvengti neįmanoma, pagrindinis tikslas yra ne kaip išvengti konfliktų, bet kaip juos valdyti. O siekiant valdyti sėkmingai, būtina suvokti konfliktų esmę, tai yra konfliktų tipus, jų priežastys, konfliktų identifikavimo būdus bei valdymą.
Darbo objektas – konfliktų valdymas.
Darbo tikslas – išsiaiškinti konfliktų valdymą.
Darbo uždavinys - 1. Išnagrinėti konfliktų valdymą. 2. Apžvelgti konfliktų tipus ir jų kilimo priežastis. 3.Apibūdinti konfliktų sprendimus.
Kiekvienas mūsų, ar to norime, ar ne, susiduriame su konfliktais. Konfliktą galima apibūdinti kaip dviejų ar daugiau žmonių, grupių ar didesnių socialinių sistemų su nesuderinamais tikslais priešišką elgseną viena kitos atžvilgiu. Jis paprastai suvokiamas kaip keliantis rūpesčių ar net kaip griaunanti jėga. Konfliktiškas elgesys gali būti įvairus, pradedant intelektualiniais ginčais ar apkalbomis ir baigiant fizinės jėgos naudojimu, kuris sąlygoja turtinę ar asmeninę žalą. Priešiška elgsena gali būti paslėpta ir tiesioginė, t.y. akivaizdi visoms konflikte dalyvaujančioms šalims arba neparodoma tai šaliai, į kurią ji nukreipta, tačiau dėl to nė kiek ne mažiau neigiama jos atžvilgiu. Be to, ši elgsena yra abipusė ta prasme, kad paprastai vieno konflikto dalyvio elgsena sulaukia kito dalyvio atsakomosios elgsenos, ir šis ciklas gali kartotis keletą kartų.
Konfliktiška elgsena gali būti verbalinė ar neverbalinė. Priešiškumą galima išreikšti ne tik žodžiais, bet ir gestais, raštu, įvairiais veiksmais. Be to, konfliktiška elgsena gali būti aktyvi arba pasyvi. Kartais į priešišką kito žmogaus elgsena sureaguojama pasyvia taktika, pavyzdžiui, nuslepiant tam tikrą informaciją.
Konfliktai taip pat gali būti atviri arba užslėpti. Užslėptas konfliktas gali būti dviejų rūšių: a) potencialus konfliktas - galintis kilti tarp dviejų žmonių konkrečioje situacijoje; b) vidinis konfliktas, kurį sukelia prieštaraujantys vienas kitam individo poreikiai ar norai. Vidinis konfliktas gali būti užslėptas ta prasme, kad paprastai jis nedaro tiesioginio poveikio kitiems žmonėms. Kita vertus, vidinis konfliktas dažnai išreiškiamas žodžiais ar veiksmais, kurie turi įtakos aplinkiniams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-11
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis20.51 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktas. Konfliktu valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą