Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konfliktų ir permainų įgyvendinimo valdymas. Stresai

Konfliktų ir permainų įgyvendinimo valdymas. Stresai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Konfliktai. Konfliktas, jo teigiamas, neigiamas poveikis. Konfliktų lygiai. Konfliktų tipų ratas, konfliktų požymiai. Konfliktų priežastys. Sąlygos, skatinančios konfliktų atsiradimą. Sąlygos, mažinančios konfliktų tikimybę. Konfliktų suvokimas organizacijose. Konfliktų valdymas. Derybos. Tarpininkavimas. Konflikto eskalacija. Konfliktų sprendimo būdai. Stresas. Streso ir nuovargio vystymosi teorijos ir modeliai. Streso fiziologija. Situacija Lietuvoje, streso dažnis ir pagrindinės priežastys. Reabilitacija ir streso mažinimo priemonės. Permainos ir jų valdymas. Išvados.

Ištrauka

Jau nebe pirmi metai Lietuvoje kuriami konfliktų sprendimo projektai. Tai rodo, jog formuojasi visuomenės poreikis mokytis šiuolaikiškai spręsti sudėtingas ir painias problemas, krizes, ginčus ir konfliktus taikant konsultacijų, derybų ir tarpininkavimo procedūras. Šiuolaikiškumas siejamas pirmiausia su tuo, kad užuot sprendusios konfliktus nešvariais triukais, smurtu ar klasta suinteresuotos šalys palaiko ryšius, tiesiogiai informuoja ar kitaip praneša jog yra pasirengusios pripažinti esamus jų skirtumus ir ieškoti priimtinų sprendimų. Kuo labiau santykiai plėtojami šia kryptimi, tuo mažiau erdvės smurtui, kerštui, teisių pažeidimams tarpusavio santykių srityje.
Konfliktai yra neišvengiami nė vienoje organizacijoje. Kilus konfliktams, yra vienintelė išeitis – juos reikia valdyti. Konfliktai išryškina lyderius, nes paprastai organizacijose konfliktus valdo būtent jie.
Pokyčiai tampa kasdieniu reiškiniu įstaigose, įmonėse ir organizacijose, jų atskiruose padaliniuose. Nuolat kintančius valstybės, visuomenės ar rinkos poreikius galime patenkinti tik keisdamiesi patys. Pokyčių įgyvendinimas organizacijoje dažnai tampa iššūkiu, bet taip pat atveria naujas galimybes. Permainos ne visada yra laukiamos. Kuo svarbesnė permaina, tuo stipresnę emocinę reakciją ji gali sukelti. Susitvarkymas su ta reakcija bei sėkmingas permainos įgyvendinimas kelia didelius reikalavimus atsakingiems vadovams.
Permainos yra normalus ir pastoviai vykstantis procesas, bet retai populiarus.
Tai dažnai sukelia pasipiktinimą, stresą ir nepasitikėjimą.
Stresą darbe gali sukelti daug veiksnių. Kai kuriuos, pvz. monotonišką darbą, galima lengvai koreguoti. Dirbant nuolat tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis: ramiais, suirzusiais, piktais ir pan. Tai kelia įtampą, kuri gali pasireikšti keliais lygiais: emocinės, fizinės, elgesio reakcijos procesų. Spaudimas būtinas gyvybei palaikyti. Jei nebūtų spaudimo, mes nieko neveiktume. Tačiau per didelis spaudimas tampa stresu. Sugebėjimas įveikti stresą teikia didžiulę naudą tiek kiekvienam asmeniškai, tiek visai organizacijai. Nelankstus vadovas, nenorintis išklausyti savo žmonių dažnai sukelia įtampą, o tai neišvengiamai veda prie streso. Kaip vadovams sumažinti stresą savo komandoje? Kaip kiekvienam išmokti teisingai elgtis stresinėje situacijoje?
Svarbu pabrėžti, kad stresas gali veikti kaip mobilizatorius – teigiamai. Taip paprastai nutinka, kai jis trunka trumpai, tuomet aktyvuoja veiklą, padeda susikaupti ir pan. Tam tikra įtampa, reikalavimai, netgi nestiprus stresas yra normalus kiekvieno žmogaus gyvenimo reiškinys. Ilgalaikis stresas ne tik veikia neigiamai, bet gali būti daugelio ligų priežastimi.
Ar žinote, kad trečdalis visų išeinančių iš darbo žmonių daro tai dėl streso. Vadinasi, organizacijos turi milžiniškų finansinių išlaidų, o žmonės patiria asmeninę žalą - t.y. fizinių ir emocinių sukrėtimų.
Tikslas: Atskleisti konfliktų ir stresų prigimtį, priežastis ir jų valdymą.
Uždaviniai:
1. Konfliktų poveikiai ( teigiami ir neigiami);
2. Konfliktų lygiai, tipai ir požymiai;
3. Konfliktų suvokimas organizacijoje;
4. Konfliktų atsiradimo priežastys ir jų valdymas; eskalacija;
5. Konfliktų sprendimo būdai;
6. Streso atsiradimo priežastys, jo fiziologija; mažinimo priemonės;
7. Permainos ir jų valdymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-03
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai9
Dydis504.78 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTechnologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu ir permainu igyvendinimo valdymas. Stresai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 31 puslapis 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą