Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Konfliktų esmė. Konfliktas ir bendradarbiavimas organizacijoje

Konfliktų esmė. Konfliktas ir bendradarbiavimas organizacijoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Konfliktai. Konfliktų esmė bei jų tipologija. Konfliktas ir bendradarbiavimas organizacijoje. Darbinėje veikloje kylančių konfliktų priežastys. Konfliktų valdymas. Konfliktų procesinis modelis. Organizacijoje kylančių konfliktų sprendimo būdai. Straipsniai. Išvados.

Ištrauka

Konfliktu laikytina bendravimo sferos sandūra, kilusi dėl žmonių prieštaringų tikslų, elgesio, nuostatų pakeliui į savo tikslus. Konflikto kilimą lemia objektyvūs ir subjektyvūs faktai. Jis priklauso nuo išorės konteksto, kuriame tarpsta ir vystosi. Konteksto dalis - socialinė psichologinė terpė (aplinka), o ne vien artimiausioji asmenybės aplinka. Beveik visi autoriai pažymi situacijos konfliktiškumo subjektyvų suvokimą. tai būtina sąlyga konfliktui kilti. konfliktinį situacijos suvokimą sudaro bent vieno asmens grėsmės pojūtis, tos situacijos svarbos pripažinimas, konflikto dalyvių individualių tikslų nesuderinamumas. Situacijos konfliktiškumo suvokimą lemia subjektyvi prieštaravimo svarba, prasmė tam individui. Asmeninę prasmę sąlygoja visa to žmogaus individuali gyvenimo patirtis, o tiksliau jo vertybių orientacijos bei motyvacija.
Gyvenimas be konfliktų neįmanomas. Jų vengti, kovoti su jais nereikia. Konflikto misija – atkurti, normalizuoti, o idealiu atveju – pagerinti situaciją ar pašlijusius santykius.
Šiame darbe siekiama apibrėžti konfliktą, pateikiama konfliktų klasifikacija; supažindinama su konflikto proceso modeliu, taip pat aptariamos pagrindinės organizacijoje kylančios konfliktų priežastys ir pateikiami jų sprendimo būdai.
Reta diena organizacijoje praeina be didesnių ar mažesnių konfliktų. Konfliktas – tai priešingų interesų, požiūrių susidūrimas, kai kito žmogaus ar grupės pozicija kuriuo nors klausimu yra visiškai atmetama ir laikoma kliūtimi tolimesnei veiklai.
Organizacijoje konfliktai yra neišvengiami. Tai lyg ir sudėtinė organizacijos gyvenimo dalis. Konfliktinėms situacijoms išsiaiškinti sugaištama nemažai laiko ir išeikvojama daug energijos. Konfliktus reikia vertinti, kaip atsiradusią galimybę ar kilusią problemą. Todėl išskiriami naudingi, teigiami ir kenksmingi, neigiami konfliktai.
Konflikto nauda, teigiamas jo poveikis tas, jog jis atveria galimybes:
geriau pažinti, daugiau sužinoti apie kito žmogaus poreikius ir jų tenkinimą;
darbuotojams geriau pažinti vieniems kitus;
viską išsiaiškinti ir tuo pagerinti tarpasmeninius santykius;
pašalinti įvairius trūkumus ir labiau įsitraukti į darbinę ir visuomeninę veiklą;
grupei susivienyti, padidinti savo sutelktumą, ugdyti "mes" jausmą;
vystytis, pašalinti sąstingį.
Pozityvaus konflikto funkcijos, anot vokiečių bei JAV sociologų G.Simmel ir L.Coser, yra šios:
Konfliktas struktūruoja sistemą. Jo metu sistemos elementai susigrupuoja į blokus, kurių veiklos sritis išeina už konflikto ribų. Vienas iš proceso aspektų – tas, kad tarp šių dalių išsikristalizuoja jėgų pasiskirstymas: numatoma, kas, ko, kiek gauna, o kartu sistema sugeba prisitaikyti prie pakitusių sąlygų.
Daug mažų konfliktų padaro mažiau tikėtiną didelį konfliktą.
Konfliktai sustiprina, užgrūdina organizaciją.
Konfliktai tarp atskirų organizacijų sustiprina kiekvienos jų sutelktumą, tai yra sustiprina ryšius tarp atskirų organizacijos elementų: kai šie susijungia kovai prieš bendrą priešą, organizacija sustiprėja.
Konfliktai padeda organizacijai prisitaikyti prie aplinkos. Jų metu ir pokonfliktiniu laikotarpiu dažnai sukuriama efektyvesnė organizacijos struktūra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-16
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis34.44 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu esme. Konfliktas ir bendradarbiavimas organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą