Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konfliktų valdymas ir konfliktų sprendimo būdai

Konfliktų valdymas ir konfliktų sprendimo būdai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Konfliktų valdymas. Konflikto samprata. Konflikto raidos etapai. Konkurencija ir konfliktas. Funkcinių ir disfunkcinių konfliktų diferencijavimas. Konfliktų ir bendradarbiavimo konstruktyvūs ir destruktyvus aspektai. Konfliktai ir jų sprendimas. Grupių vidaus konfliktai. Konfliktų sprendimo būdai. Konflikto procesas. Kaip konflikto metu elgiasi vadovas. Konfliktų valdymo strategijos. "Viskas arba nieko" strategija. Dalinio rezultato strategija. Atvirų durų strategija. Parlamentinė strategija. Rutininių strategija. Smegenų strategija. Derybų strategija. Žmonės ir konfliktai. Konfliktų esmė. Konfliktų psichologinės ypatybės. Konflikto dinamika. Konfliktai Lietuvos organizacijos. Išvados.

Ištrauka

Koks būtų pasaulis, jei žmonės nebendrautų? Taip, jis būtų kupinas vienatvės ir liūdesio. Laimė, mes žmonės, bendraujame vieni su kitais įvairiausiais būdais. Mes reiškiame savo mintis ir jausmus kūno kalba, rašydami, kalbėdami, šaukdami, mostaguodami rankomis, rausdami ir t.t.
Veiksmingas bendravimas yra svarbiausias dalykas norint valdyti konfliktus. Tačiau atsidūrus konfliktinėje situacijoje bendrauti tampa keblu, nemalonu, tai ima varginti. Mums gali būti sunku reikšti savo tikrąsias emocijas arba mus net gali apimti neviltis dėl to, kad kiti nesupranta, ką jaučiame.
Laikantis išankstinės nuostatos apie kitus žmones, mūsų supratimas ir bendravimas su jais darosi dar mažiau efektyvus. Antai būdami iš anksto nusitekę prieš kokią nors žmonių grupę, mes greičiausiai juos diskriminuosime. Savo išankstines nuostatas mes sustipriname skaitydami ir klausydami tik tos informacijos, kuri jas remia. Užuot pasidalinę mintimis ir jausmais, mes dar labiau sustipriname savo išankstinį nusistatymą. Tai galiausiai sutrikdo bendravimą. Užburtas konflikto ratas darosi vis destruktyvesnis.
Konflikto problemų ir jų sprendimo būdų tyrimams reikia fundamentalių įvairių specialybių mokslinių pastangų. Šiuolaikinėje vadyboje pastaruoju metu skiriama daug dėmesio spręsti šią problemą.
Efektyviai valdomi konfliktai gali būti naudingi organizacijai. Jie gali padėti išsiaiškinti nesutarimus, nuomonių skirtumus, pakeisti organizacijos ar grupės misiją, įsitikinimus, taisykles ir politiką. Tačiau stiprūs konfliktai gali sukelti skaudžių destruktyvių pasekmių, todėl jų reikėtų vengti.
Kiekvienam vadovui svarbu įsisąmoninti, kad konfliktų išvengti beveik neįmanoma, todėl jų supratimas ir tinkamas valdymas labai svarbus, siekiant efektyvios organizacijos veiklos ir darbuotojų pasitenkinimo atliekamu darbu.
Konfliktus studijuoti ir suprasti svarbu dėl to, kad jie gali turėti tiek teigiamą, tiek destruktyvią įtaką organizacijai. Todėl pagrindinis klausimas yra ne kaip išvengti konfliktų, bet kaip juos valdyti. O siekiant valdyti sėkmingai, būtina suvokti konfliktų esmę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-10
DalykasSocialinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis185.52 KB
Autoriusjelena
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu valdymas ir konfliktu sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą