Išplėstinė paieška
 
 
 

Verslininkas ir stresas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos "stresas", "verslininkas", "konfliktas". Ekonomisto požiūris. Psichologo požiūris. Politinės ekonomijos požiūris. Kitų verslininkų požiūris. Stresą sukeliantys veiksniai verslininko veikloje. Per didelis arba nepakankamas darbo krūvis. Veiksniai, susiję su darbo turiniu. Darbas, pasižymintis nepaprastai dideliu informacijos kiekiu. Veiksniai, susiję su darbo organizavimu. Veiksniai, susiję su darbo sąlygomis. Organizacijos struktūra ir mikroklimatas. Individualūs veiksniai. Sunkumai šeimoje. Ekonominiai sunkumai. Asmenybė. Geras ir blogas stresas. Išvados.

Ištrauka

Kasdienėje kalboje, žiniasklaidoje, mokslinėje literatūroje pastaruoju metu "streso" sąvoka vartojama, nusakant pačius įvairiausius žmogaus gyvenimo įvykius bei išgyvenimus. Pabandžius apibendrinti visus "stresu" vadinamus reiškinius, gali pasirodyti, kad viskas, kas nutinka žmogui nuo ankstyvo ryto iki gilaus įmygio vakare, yra stresas. Ryte žadintuvo skambutis - jau stresas. Paskubomis praryti pusryčiai - vėl stresas. Rytinė transporto grūstis - stresas. Netikėtas nemalonumas darbe - ir vėl stresas.
Šiuolaikiniame gyvenimo ritme stresas, daugelio specialistų nuomone, tapo nuolatiniu kiekvieno iš mūsų palydovu. Dažnai patiriame jį ir net nesistengiame pamanyti ir atsakyti sau į klausimus: Ką daryti? Kaip gyventi? Kaip išvengti?
Stresas nepriklauso nuo oro ar metų laiko. Nuo jo kenčia ir seni ir jauni. Stresas yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Bet reikia mokėti su juo "susidraugauti", pasirinkti tinkamą gynybos nuo stresų būdą – išmokti jį panaudoti kaip jėgą, kuri motyvuoja ir skatina mūsų visų kūrybiškumą.
Mano rašto darbo tema: "Verslininkas ir stresas. Kaip sušvelninti stresą ir išvengti konfliktinių situacijų." Tema plati, gili, įdomi o šiuolaikiniame gyvenimo ritme itin labai aktuali. Mano darbo tikslas:
išnagrinėti sąvokos "stresas", "verslininkas", "konfliktas";
aprašyti stresą sukeliančius veiksnius verslininko veikloje;
apibūdinti gerą ir blogą stresą;
padaryti išvadas.
Žodis "stresas" senai įėjo į mūsų kalbą ir mes net nesusimąstome jį vartodami. Visi tik ir kalba apie stresą, skundžiasi savo stresais. Dėl visko, kas šiandien negerai, kaltinamas stresas. Stresas kaltas dėl nugaros skausmų ir laiku neatliktų darbų, dėl nervingumo ir dėl medžiagų apykaitos sutrikimo, dėl jautrumo oro pasikeitimams ir nesėkmingos karjeros, dėl nutrūkusių meilės ryšių ir dėl pernelyg didelių reikalavimų ir dar daug dėl ko. Tėvai dejuoja dėl stresų, kuriuos jie patiria ruošdami su vaikais pamokas, moterys skundžiasi dėl stresų dirbdamos namuose ir įstaigose, vyrai – dėl stresų firmoje ir šeimoje, net dar ir dešimties metų nesulaukę vaikai skundžiasi dėl "mokyklinių stresų". Spaudoje skaitome apie vadybininkų, pardavėjų, valstiečių, vairuotojų, verslininkų, vadovų stresus ir t.t.
Noriu pažymėti, kad pastaraisiais metais žodis "stresas" tapo vienu iš neteisingiausiai suprantamų ir labiausiai ne vietoje vartojamų žodžių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-11
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.02 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslininkas ir stresas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą