Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Stresas ir jo valdymas darbe

Stresas ir jo valdymas darbe

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti streso būseną psichologiniu pagrindu ir pateikti, kaip jį įveikti darbe. Stresas. Streso sąvokos palyginimas. Stresas darbe. Kas sukelia stresą? Streso simptomai. Kodėl žmonės skirtingai reaguoja į stresą? Streso pasekmės. Streso valdymas. Išvados.

Ištrauka

Stresas tai būsena, kuomet asmuo jaučia įtampą, nes iš jo reikalaujama atlikti tai, kas prieštarauja jo norams arba galimybėms. Jis gali atsirasti dėl įvairių nepalankių veiksnių, traumų poveikio, įtampos. Stresą sukelia išgąstis, triukšmas, konfliktai šeimoje ar darbe, kasdieniai rūpesčiai, nesaugumo pojūtis, socialinės problemos, įtemptas darbas, nuolatinė skuba, ar netgi oras. Jo išvengti neįmanoma, nes neįmanoma išvengti netikėtų situacijų, pasikeitimų gyvenime. Stresinėje situacijoje reikia mokėti pasižiūrėti į vykstančius dalykus iš šono, šaltakraujiškai pasverti situaciją, duoti pats sau vertingų patarimų ir neleisti prasiveržti negatyvioms emocijoms, kurios nėra problemos sprendimo būdas. Tai suteikia galimybę pakeisti požiūrį į reiškinį arba įvykį, nepakeičiant įvykusių dalykų.
Žmogus neturi kitų problemų be tų, kurias jis sau pats sukuria. Svarbu pripažinti, kad stresas, kurį mes kenčiame, dažniausiai iškyla dėl mūsų kaltės. Tačiau daugelis žmonių galvoja tik apie tokias streso priežastis kaip laikas, vaikai, viršininkas, kolegos, sutuoktinis ir t.t. Bet stresas – tai vidinis reiškinys, todėl reikia dirbti su savimi.
Darbo tikslas: išanalizuoti streso būseną psichologiniu pagrindu ir pateikti, kaip jį įveikti darbe.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizavus mokslinę literatūrą atskleisti streso sampratą;
2. Pateikti veiksnius, galinčius sukelti stresą;
3. Išsiaiškinti, kodėl žmonės skirtingai reaguoja į stresą;
4. Apžvelgti streso pasekmes;
5. Pateikti priemones, kaip galima suvaldyti, sumažinti arba įveikti stresą darbe.
Tiek daug darbo, per tiek mažai laiko... Tokie žodžiai tampa įprasti verslo organizacijose. Didžiulis gyvenimo tempas verčia nesėdėti vietoje ir nuolat suktis darbų verpete. Lojalumas įmonei, atsidavimas darbui – vertybės, kurias pripažįsta daugelis verslo įmonių. Lietuvoje gili tradicija darbuotojų pastangas vertinti pagal jų darbe praleistų viršvalandžių kiekį. Jei darbuotojas, pasibaigus darbo valandoms, neskuba namo, vadinasi, jis stengiasi dirbti. Jei darbuotojas padaro daugiau, nei jam priklauso, vadinasi įmonė gali apsieiti be papildomo darbuotojo. Dėl didelio darbo tempo ir didelio darbų krūvio darbuotojai neretai patiria stresą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. L. Šileikienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir jo valdymas darbe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. L. Šileikienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą